| MaryMaria333 a întrebat:

Ce înseamnă la unghii ridicarea bordului liber?

1 răspuns:
| alina2k18 a răspuns:

Asta imi fac eu laughing pentru ca am unghii convexe=cresc in jos.
Iti ridica extensia adica ce depaseste unghia de nu e pe placa unghiala.
Sunt mai multe metode, ori pune mult material, incarca si face unghia dreapta si dupa baga freza pe dedesubt, se numeste under refill.
Ori cu tipsuri reutilizabile si dupa taie tot pe dedesubt.
Se mai numeste si schimbare de arhitectura pentru ca unghia nu mai arata estetic atunci cand e atat de coborata.
Sunt persoane care au apexul f pronuntat, unghiile alea f bombate, si ele se pot rezolva prin modelarea gelului ca sa arate mai bine.
Cauta pe Youtube : under refill nails / unghii convexe.