| alexandra410 a întrebat:

Ce înseamnă parfum Duty free?

Răspuns Câştigător
| Bogdan0783 a răspuns:

In principiu parfumurile din duty free sunt parfumuri originale cu taxe mai mici. Daca tu ai comandat online este posibil sa primesti un fake la pret de original.Ca sa fi sigura de ce cumperi trebuie sa il iei personal din duty free, doar ca daca nu ai bilet de avion nu ai acces in acea zona.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Duty free - inseamna "fara taxe" si aceste parfumuri se gasesc numai in magazinele din aeroporturi, unde se vand produsele fara taxe, adica un pic mai ieftine decat in magainele de lux, unde se vand parfumurile.
Ahh am uitat, se mai vand si in avion, in timpul zborului, tot "duty free".

Din pacate, online nu se vand produse "duty free", fiindca este imposibil si ilegal acest lucru.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic sunt parfumurile care se comercializeaza in zone cu taxe mai mici (aeroport, granita, avion)