| AndreeaAd16 a întrebat:

Ce lucruri de la avon recomandati?

3 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Gelurile de dus sunt foarte bune, cele din gama caruia face parte versiunea Amazon pentru barbati. Eu ma spal cu el pe par, fiind mai neutru decat un sampon, si grozav pentru parul gras, chiar il recomand. In rest am vreo 10 ape de toaleta de la Avon, mi se par chiar bune, am insa cateva mult mai bune de la Oriflame - Soul sau Midsummer man. In fine iti recomand insa pentru tine fiindca mama si-a luat si sunt senzationale - Little black dress si Perceive. Eu mi-am luat mai demult Perceive for men si e destul de bun si ala. Mi-am amintit, gama de dus se cheama Senses. Mama nu se machiaza excesiv, insa rujurile i s-au parut mereu de calitate, iar pudrele sunt si ele suficient de bune. In rest nu stiu n-am incercat altceva.

| Loryb a răspuns:

Este greu de raspuns la o intrebare atat de generala. Eu folosesc produse de la branduri diferite. Folosesc fardurile, rimelurile, cremele de la Avon pentru ca sunt acceptabile ca pret, sunt de buna calitate (fardurile, rimelurile) si in plus, sunt produse care au valabilitate redusa (un rimel de la orice firma il ai, nu este recomandat sa-l folosesti mai mult de 3 luni de la deschidere). Orice ai alege, Avon sau alta firma, trebuie in primul rand sa te evaluezi: de exemplu ten (gras, sensibil, mixt), sa iti faci un inventar al produselor de care ai nevoie: exemplu: rimel (rezistent la apa, gene intoarse) si sa te informezi, sa citesti instructiunile si sa le testezi pe propria piele si abia atunci vei fi sigura ca ai facut alegerile potrivite si corecte. Eu sper ca blogul despre produse Avon, te va ajuta sa te informezi in legatura cu produsele Avon, daca ai nelamuriri, scrie-ne: http://produse-avon.blogspot.ro/

Răspuns utilizator avertizat