| anonim_4396 a întrebat:

Ce ma-ti sfatui daca prietena mea cea mai buna mar mintit foarte mult sa o mai iert?sad

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Alege sa ierti.Aminteste-ti cat de mult ti s-a iertat tie si aplica si tu acest principiu.Astfel te vei elibera de amaraciune si de o inima impovarata. Daca tu tii la ea si crezi ca merita sa lupti pentru relatia asta, te sfatuiesc sa stai de vorba cu ea si sa innodati ce s-a rupt. Poti s-o iei de la capat oricand, cu oricine, oricat de tare te-a ranit, depinde doar de tine, daca vrei!

9 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

O ierti, pentru ca sa nu te simti legata de ea cu ceva, apoi o lasi in pace.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Cu ke team mintit?

| borsec a răspuns:

Asta inseamna ca ea nu te considera prietena ei cea mai buna.

| Ecaterina a răspuns:

Daca te'a mintit odata sh ink... exista probabilitatea sa o mai faca inca de mii sh mii de ori.gindeste'te bine ai nevoie de o asa prietena daca se poate numi astfel...eu cred ca ar trebui sa te descotorosesti de asa prietena...sau daca vrei la nesfirsit sa te minta iart'o.

| anonim a răspuns:

Nu iti pot da un sfat.sunt multe motivele care au determinat-o sa te minta, asa ca totul ramane la latitudinea ta. daca sa o ierti, sau nu. oricum, mai tarziu iti va parea rau de ccizia pe care o vei lua, oricare ar fi ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Minciunea este foarte gravă într-o prietenie, indiferent de natura sa.
Problema trebuie gândită la rece.
Minciuna merge mână-n mână cu trădarea, infidelitatea, șantajul, etc.
Tu ești judecătorul.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai ca ma faci sa rad.Normal ca trebuie sa o ierti.si tu puteai sa patesti la fel. Ia fa un schimb de rol cu prietena ta.si vezi. ti-ar placea sa fii iertata? Iertare e mama tuturor fagaduintelor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oricine are nevoie de o a 2-a sansawinking la fel de important este si sa discuti cu ea si sa afli de ce te'a mintit. Poate era mai usor pentru ea sa iti ascunda adevarul...doar e prietena ta cea mai buna ar trebui sa o cunosti...de ce te'ar minti? Ti'ai pus intrebarea asta?

| DaniellaAlecsanddra a răspuns:

Heii uite si eu sunt in aceiasi situatie si pe mine m-a mintit, cand eu eram cu fostul meu prieten ea tinea la el, nu mi am dar seama, acum sunt confuza, dar m am hotarat sa o iert pentru ca ea este cea mai importanta pentru minee si in ziua de azi este foarte greu sa gasesti pe cineva compatibil cu tine, o prietenie trece si prin apa si prin foc, mai dai o sansa iartoo, iar daca se mai repeta si te dezamageste in continuare trateazoo cu indiferenta asta doare cel mai taree, mai sunt prietenii, dar pana atuncii iastoo, si o sa vezii ca o sa se scimbe o sa isi dea seama ca a gresit cand te a mintit, si Dumnezeu iarta noi de ce sa nu iertam, viata ne rezerva multe lucrurii, si trebuie sa trecem prin ele, prietenie este o comoara, inceraca sa o pretuiestii, sper ca te am ajutat succes