| anutza1 a întrebat:

Ma tradat o prietena si nu o pot ierta dar akoom ea mi se injoseste in fata mea ca sa o iert ce sa fac sa o iert ori nu?

Răspuns Câştigător
| believe a răspuns:

Depinde ce anume a facut. A gresi e omeneste, a ierta dumnezeieste.asa ca acum uita-te in urma ta si gindeste-te daca n-ai ranit si tu la rindul tau pe cineva? n-ai facut nimic asa ca sa regreti? Daca nu, nu ierta(daca tu esti sfinta-nu te supara.), daca ai gresit si tu, atunci sterge, nu din suflet, dar macar vb cu ea, pentru ca cu timpul doar o sa-ti demonstreze daca ai facut sau nu alegerea corecta. Daca se va repeta, vei putea oricind sa te certi din nou cu ea. daca nu veti redeveni amicele de altadata.

6 răspunsuri:
| medgirl a răspuns:

Depinde de gravitatea tradarii... daca ai mare nevioe de ea, iart-o. dar nu uita ca daca te-a tradat odata, poate sa te tradeze si in continuare! fii atenta cu ea.si nu te mai increde foarte mult in ea!

| YoungSteve a răspuns:

Iart-o toti gresimwinkingwinkingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti era o prietena foarte buna cred ca ar trebui sa o ierti, caci daca nu i-ar fi pasat nu s-ar injosi in fata ta, de aceea cred ca merita sa fie iertata, pentru ca toti gresim, si toti meritam o a doua sansa.
In concluzie, eu zic sa o ierti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa o ierti pentru ca asa-s prietenela... poate si tu ia-ai gresit fara sa vrei si ea te-a iertat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Succes kiss

| TpuFanNrUNU a răspuns:

Depinde. Ea era o prietene foate buna a ta? Daaka da si ai incredere (sau aveai in ea) ar fi bine sa o ierti, dar daca nu era o prietena asa buna si tia mai facut lucruri "bizzare" inainte de a va certa poti sa te impaci, dar stii cum se zice unii sunt si pe interes deci ai grija ce faci; D