| anonim_4396 a întrebat:

Ce machiaj se foloseste pentru ochii caprui

7 răspunsuri:
| adeana a răspuns:

Orice iti sta bine, exerseaza doar.
Sfaturi despre culori chiar aici pe TPU.ro (http://www. TPU.ro/beauty/daca-am-ochii-caprui-ce-culoare-de-fard-s-ar-potrivi-mai-bine/)

| MADALINAAAA a răspuns:

Ochii caprui pot folosii o gama intreaga de culori. Le sta bine aproape cu orice.Decat de culoarea tenului si a parului mai difera machiajul. daca esti si bruneta si mai creola, foloseste smocky eyes:X

| maryana5 a răspuns:

Orice... daca il asortezi cu haine potrivite big grin

Răspuns utilizator avertizat
| yoannah a răspuns:

Buna!
Rare culorile nepotrivite pentru ochii caprui. Cele mai potrivite culori pentru ochii tai sunt movurile (purpuriu, lavanda, indigo), tonurile de maro (de la bej pana la ciocolatiu), asa numitul gri de albastru si nuantele inchise de albastru, auriul si piersica (care se poate regasi si in blush).

Metalicul este de asemenea o alegere inspirata pentru ochii caprui, si ma refer aici la bronzul sau rozul metalic, chiar si marourile sau albastrul metalizat.

Combinatii sugerate: roz si maro, mov si maro, auriu si lavanda, bronz si teracota, albastru metalizat si gri sidefat, verde si indigo, caramiziu si indigo.
Eyeliner: maro, negru, mov, albastru

Rimel: mov, maro, negru, albastru
Byye!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ochii caprui pot fi evidentiati prin tonuri de piersica sau mov deschis.

| Alinutza200 a răspuns:

Pt ochi caprui inchis :nuante de purpuriu, de verde, bronz, sau auriu ochii caprui deschis : nuante de maro si roz, eu zic ca mai bine si mai natural ar fi putin creion, rimel si o nuanta mai deschisa de roz sau bronz cu putina umbra pentru ochii caprui iti zic pentru ca eu asa ma machez si am ochii caprui inchis spre deschis