| LovehopeTrust a întrebat:

ce machiaj s-ar potrivi la ochii caprui-inchis?

Răspuns Câştigător
| PerfectInsanity a răspuns:

Smokey eyes cu negru gri si argintiu
de asemenea culoarea aurie se potriveste, albastrul inchis (contur cu albastru inchis sau gri argintiu, alb, negru, insa atentie: nu folosi creioanele de ochi pe partea interioara a pleoapei pentru ca iti miceste ochiul) happy funda?

| LovehopeTrust explică (pentru PerfectInsanity):

Daca nu te superi o intrebare ce inseamna ''miceste''? happy

| PerfectInsanity a răspuns (pentru LovehopeTrust):

A face sa para mai mic laughing

| LovehopeTrust explică (pentru PerfectInsanity):

Mersi laughing

4 răspunsuri:
| Didi908 a răspuns:

Ochii caprui sunt pusi in evidenta de un kajal maro, urmat de un rimel in aceeasi culoare sau negru. Pe pleoapa mobila se aplica nuante pamantii, maronii, iar in coltul intern al ochilor un bej luminos. Arcada va fi subliniata de un fard bej-auriu. Alege un ruj corai sau rose. Atentie insa: alegerea rujului se face tinand cont si de culoarea tenului si a podoabei capilare.