| any_3631 a întrebat:

Ce machiaje folositi? firma si pret va rog

13 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Loreal, seventeen, maybeline, miss sixty, rimmel, avon, metropolitan, oriflame, elf, si mai multethinking nu dau pe toate cosmeticele multi bani. de exemplu am multe rujuri de la avon care nu sunt asa de bune nu rezista prea mult. se vede diferenta diontre un ruj avon si unul maybeline sau max factor

| Messyhair a răspuns:

L'oreal, Vichy mai multe firme.
De obicei mi le cumpar din magazine sau fondul de ten din farmacie(Vichy)
Cele de la Sephora au o calitate mult superioara peste orice alte firme de make-up.Eu de acolo imi mai cumpar, insa nu mereu pentru ca sunt cam scumpe.

| ikram a răspuns:

Fond de ten Astor sau Rimmel in jur de 30-40 lei
Pudra compacta Misha 40-50 lei
Mascara Maybelline 30/40 lei
Ruj L'oreal aprox 40 lei

| lays a răspuns:

Fond de ten -rimmel, miss sporty(12-30lei)/mascara-rimmel, avon(color trend)(9-13lei), dermatograf-Ada(1, 5 lei), gloss-oriflame, avon, no nema-uri(3-18 lei)/fard de pleoape-lancome(e adusa din afara, nu stiu pretul), tus-sephora(am uitat pretul), blush sau corector nu folosesc.

| Aliyaa a răspuns:

Pai:gloss Avon si fond de ten la fel, creion L'oreal si rimel Maybelline

| SunShine a răspuns:

Metropolitan ieftin si cat de cat bun...
Avon cam scump dar de calitate

| ladygaga_9914 a răspuns:

Folosesc in special de la avon -glossuri, fard, creion, tus, geluri de dus etc toate cele
[fondul de ten nu e bun de la avon]
si am unul de la maybelline -affinitone (30 de lei) ee ff bun
ti`l recomandwinking

| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Deci... de obicei folosesc de la avon-rimel, fard, gloss, fondul de ten Stop shine-Tient mat ( este foarte bun, lasa tenul perfect, este usor de aplicat, insa inainte eu utilizez putina crema Nivea si apoi aplic fondul de ten).
Fondul de ten nu este de la Avon, ci de la Oriflame( parca! laughing ), daca nu, l-am primit din Italia. big grin

| Miha a răspuns:

Oriflame-cam scumpicele dar de calitatehappy
si
avon-mai ieftine decat oriflame, cu mai multe produse si de calitatetongue

| Ad3lyna_8426 a răspuns:

Buna!
Chiar daca sunt mica(13 ani), ma pricep foarte bine la machije:
Ce anotimp esti?
Eu sunt: Alba ca Zapada sau frumusetea de portelan: esti Iarna. Arati minunat in nuante contrastante, motiv pentru care nu ar trebui sa renunti niciodata la combinatii indraznete de culori. Nuantele care se potrivesc cel mai bine personalitatii tale sunt albastru marin, violet inchis, maro-uri ciocolatii, burgund, rozuri si rosu.
Si mi-am luat toate machiajele care mi le recomandau:
Pentru un look de portelan
Iti recomandam:

Fard de pleoape True Colour Quad Denim Blues
Creion retractabil pentru ochi Saturn Grey
Creion retractabil pentru sprancene Dark Brown
Mascara SuperCurlacious Black
Fond de ten calmant Ivory
Corector Ideal Shade Light
Balsam cu relexe Pink sau Luciu de buze Glazewear Intense Buttered Rum
Succes:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avon-calitate superioara -preturi convenabile as zice eu :D
intra aici sa vezi cateva oferte (acesta e catalogul de luna aceasta )
http://www.avon-shop.ro/catalog_avon.php/catalog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai bune happy
chanel, benefit, ysl, lancome, too faced(toate sephora)scumpe dar meritabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Artistry si Beautycycle de la Amway. Beautycycle sunt mai accesibile ca pret, dar Artistry sunt mult mai eficiente la produsele de ingrijire a tenului matur si riduri. intra pe www.amway.ro si www.beautycycle.ro, pentru preturi ai nevoie de o parola, pot oferi detalii daca imi dai un mesaj pe privat.