| anda1313 a întrebat:

Ce masti cu argila folositi? Ati folosit masca cu argila si aloe vera de la Farmec? Cu ce credeti ca amestecata argila praf ar iesi o asemenea consistenta?

Răspuns Câştigător
| MissCamelia a răspuns:

Buna. Am folosit masca si mi se pare ca desumfla si calmeaza cosurile. Nu cred ca e bine sa o amesteci cu argila pentru ca ar fi o masca foarte astringenta si s-ar putea sa te alegi cu iritatii neplacute.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

2 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Argilă pudră de la Aslavital amestecată cu suc de lămâie, portocală, ori suc de roşii, etc. Dacă pun 1/2 din pliculeţ şi doar câteva picături de suc, iese mai consistentă, dar consistenţa nu e atât de importantă, poate fi şi mai subţire, atâta timp cât nu-ţi curge de pe faţă...

| adika a răspuns:

Masca facuta in casa:argila cu ulei de masline - e buna mai ales anti-rid. mai gasesti aici:
http://www.exposhop.ro/....../index.cgi