| KillerBunny1500 a întrebat:

Ce masti de par mi-ati putea recomanda?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
1. MASCA CU AVOCADO SI MIERE.
Amestecă un avocado pisat cu o lingură de miere şi două linguri de ulei de măsline. Amestecă până ce se transformă intr-o pastă omogenă, apoi aplică pe părul uscat. Stai cât poţi de mult cu masca pe păr, apoi spală-te cu un şampon delicat, conceput pentru copii.

2. MASCA CU ULEI DE MASLINE.
Amestecă cinci linguri cu ulei de măsline cu două ouă. Masează pe părul uscat şi acoperă-ţi capul cu un prosop sau o cască pentru dus. Lasă masca să acţioneze cel puţin o jumătate de oră, apoi spală-ţi părul.

3.TONIC CU SUC DE PATRUNJEL.
Poţi obţine un tonic eficient pentru pielea capului din suc de pătrunjel. Amestecă o jumătate de ceaşcă cu suc de pătrunjel cu trei linguri de ulei de măsline. Aplică amestecul la nivelul rădăcinilor şi pe lungimea părului, masând delicat. Lasă să acţioneze timp de 20 de minute, apoi spălă-te.

4. MASCA CU BANANA.
O banană mare coaptă
- un gălbenuş de ou
- două linguri de smântână
- o linguriţă de miere
O banană se cojeşte, se pune intr-un bol şi apoi sfarmitati-o cu furculiţa. Adăugaţi gălbenuşul de ou, smântână şi mierea, amestecând bine. Aplicaţi mască obţinută pe scalp, înainte de spălare. Acoperiţi părul cu o folie de plastic şi apoi cu un prosop cald. După 40 minute samponati şi clătiţi. Imediat veţi avea un păr moale şi strălucitor.
Pa, pa!

| KillerBunny1500 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc foarte mult pentru raspuns.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillerBunny1500):

Placerea a fost de partea mea sa te ajut!
Te pup!