| Evolettee a întrebat:

Ce pot face cu parul meu? Este creț și are tendinta sa fie uscat, imi puteti recomanda niste măști, balsamuri sau ceva ce m-ar putea ajuta?

Răspuns Câştigător
| suntsuper a răspuns:

Foloseste ulei de masline DUPA ce dai cu balsam, probabil crezi ca va ramane uns, dar nu ramane, si iese si mirosul, asta e cel mai bun sfat pe care ti-l pot da. Ai grija sa clatesti bine totusi, dar nu incat sa iasa tot din par. Am par ondulat si uleiul de masline mi-l face lucios si sa stea in suvite spiralate, nu sa fie "pufos" si umflat, uscat, insa eu imi intind parul absolut mereu dupa ce il usuc.
Inca ceva, incearca samponurile din gama Ultra Doux de la Garnier, cele cu 5 plante, sau Garnier Fructis.
Bafta!

| Evolettee explică (pentru suntsuper):

Nu doar sa nu mai stea pufos, ci sa mi l regenereze, la tine a fost bun in privinta asta?

| suntsuper a răspuns (pentru Evolettee):

Da, eu zic sa incerci, o sa vezi ca arata mult mai sanatos

| suntsuper a răspuns (pentru Evolettee):

Poti intreba si frizera, mie imi face mereu tratament cand ma duc cu ceva masca profesionala, si ceva fiole. Imi pune si ulei Velvet de la Wella, si mereu am parul mai sanatos dupa. Taierea varfurilor nu strica de asemenea, si mie mi s-a deteriorat de la placa la varfuri, dar pe lungime deloc. imi tund varfurile de vreo 2 ori pe an, am par mai lung de jumatate de metru cand e drept drept. ce placa ai? poate fi si din cauza placii. folosesti ceva produs termoprotector? il usuci inainte de a da cu placa? daca te speli foarte des pe cap, ar putea fi si asta un motiv, mie imi sta pufos si "uscat" parul chiar si daca il intind dupa ce e spalat

de asemenea, daca NU ai intentia sa il tii cret dupa ce te speli si vrei sa il intinzi, sa nu folosesti ulei de masline, pentru ca o parte iti va ramane in par si s-ar putea sa ti-l distruga in momentul cand te dai cu placa. foloseste ulei profesional de par dupa utilizarea placii de par, in cazul asta, pentru a fi mai asezat. cum am zis, Velvet de la Wella e foarte bun, costa ceva, dar dureaza. la lungimea mea de par, nu e nevoie sa dau cu spray-ul decat de 3, 4 ori in palma si dupa sa il pun pe lungimea parului

sper ca nu te-am facut confuza cu raspunsul meu lung, lol

| Evolettee explică (pentru suntsuper):

Ma fac cu placa dupa ce il usuc si nu, nu folosesc nimic altceva si ma spal odata la 2 zile pe cap, se ingrasa repede.Mersi de raspuns, voi tine cont

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vezi de ceva bio

| Evolettee explică (pentru RAY):

Nu stiu de ce, dar nu prea cred asta laughing

| RAY a răspuns (pentru Evolettee):

Cei drept e tesut mort, nu stiu daca ceva ar putea ajuta

| Evolettee explică (pentru RAY):

Încă sper la o minune. Nu, ideea e ca nu am încercat eu balsamuri, măști, uleiuri si etc pentru ca folosesc mai mereu placa de par, dar am zis totusi sa vad daca fac ceva, prea s-a deteriorat, vedem poate iese ceva

| RAY a răspuns (pentru Evolettee):

Toata viata e o incercare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfântul ulei de cocoss

| PepsiGirl a răspuns:

Încearcă balsamul de la lorea'l Paris! Este foarte bun! Mie cel puțin mi-a făcut parul moale și mătăsos

| Dede_Chimz_1996 a răspuns:

Incearca masca cu uleiuri(cătina, măsline, ricin) le pui pe toate intr o cantitate(depinde de lungimea parului) langa poți sa pui un ou și balsam! Lași sa acționeze minim o ora si te speli!

| Andreea1626 a răspuns:

Recomand din suflet produsele Moroccan Oil, sunt mai scumpe, dar isi merita fiecare banut, in special tratamentul pentru varfuri uscate(in jur de 160 lei sticluta)