| dedfgv a întrebat:

Ce masti naturale pentru exfolierea fetei cunoasteti?

Răspuns Câştigător
| overdose90 a răspuns:

Pai e foarte simplu, ai nevoie de 2 ingrediente, unul abraziv, orice gasesti prin casa(cafea, sare, malai, zahar etc), si unul cremos care face particulele sa alunece, cum ar fi mierea, fructe pisate(capsuni, caise) sau iaurt.

Ai grija sa nu apesi prea tare, ca iti poti rani usor fata.

Eu obisnuiam sa imi fac intr-o mica cutiuta un exfoliant pentru tot corpul, dar si pentru fata, din putina miere si malai. Mai puneam si putina apa si il aplicam peste tot. Pielea ramane incredibil de fina si catifelata si nici nu te costa nimicwinking.

1 răspuns: