| Fragile a întrebat:

Ce masti pentru hidratarea fetei, parului, mainilor, a picioarelor, naturale stiti? Dar sa fie naturale si sa-mi spuneti cum se fac si mai ales sa nu fie ingrediente scumpe sau altele de gen mango, nu stiu ce fruct gasit doar in India etc.Multumesc anticipat!kiss

Răspuns Câştigător
| Bianqita a răspuns:

Depinde de tenul tau.Nu te spala cu sapun pe fata pentru ca o usuca si iti vor aparea cojite(pielea se exfoliaza). Pentru par incearca sa folosesti produse pentru tipul tau de par si o data sau de 2 ori pe saptamana poti aplica pe par o cantitate generoasa de ulei de masline(insistand la radacina) dupa care il lasi sa actioneze 30 min minim. Daca vrei, poti dormi cu el in par, noaptea.
O zi buna!

9 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Ce zici de mastile cu dovleac, bogate in vitamina A, C si E? Inspira-te: http://www.divahair.ro/frumusete/cosmetica. Spor sa ai!

| Lacoste a răspuns:

Eu folosesc ulei de masline incalzit si malai pentru maini.masez mainile cu uleiul si malai, apoi le clatesc si le dau cu o crema hidratanta. e super efectul. uleiul de masline e f bun si pentru ten si pentru par.

| Adriannae a răspuns:

Depinde si de tipul tau de ten. Poti incerca masti cu miere sau iaurt. Pentru par poti folosi ulei de masline (desi nu prea e recomandat daca ai parul gras). Iar in ceea ce priveste mainile...foloseste cremabig grin. So... funda?happy
Sper ca te-am ajutat.

| LePoneyBlanc a răspuns:

Crema de galbenele, cea mai buna big grin

| LePoneyBlanc a răspuns:

Nu te spala cu sapun pe fata, ca ti o usuca! Si in niciun caz nu iti lasa porii deschisi pentru ca intra mizerie si tocmai din cauza asta iti ies cosuri (@ cristina - nu prea te pricepi)

| kynleiii a răspuns:

Ia un prosop mai aspru, udal putin(doar intr-un coltisor), pune putin sapun lichid(foarte putin, sau ce preferi sa pui) si da-ti aspru pe fata.Seara la culcare, o sa-ti faca fata fina.

Am vazut la televizor.
Asta te ajuta prin a-ti deschide porii.(mai pe inteles, iti lasa fata sa respire si nu-ti va mai iesi multe cosuri)

Sper ca te-am ajutat!

Funda?

| gwen4u5 a răspuns:

Ulei de masline.Ieftin si eficient.

| adriana2005 a răspuns:

Eu folosesc de la herbalife gama nourifusion sint superbe nu sint scumpe si de calitate (americane)