| Morphine21 a întrebat:

Ce masti pentru par folositi?
Dar pentru ten? In special pentru tenul uscat.
Ma refer la masti facute in casa, naturale.

11 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Masti pentru par nu folosesc dar am auzit ca sunt bune cele cu miere si scortisoara.Pentru ten folosesc tot mierea si da rezultate exceptionale, daca vrei sa aflii mai multe poti cauta pe internet, sunt diverse masti cu miere care dau rezultate.

| CARMENCITA a răspuns:

De cateva luni nu mai folosesc nici o masca pentru par, dar dupa ce ma spal im torn pe par ceai de musetel si galbenele.Inainte foloseam masca de par cu ulei de masline cumparata sau ulei ricin, zeama de la o jumatate de lamaie.Pentru ten uscat stiu ca se face o masca din 2 banane, 1/2 iaurt, o lingura miere.Eu uneori imi pun iaurt simplu si stau cu el pana se usuca, apoi ma spal cu apa sau imi pun castraveti felii.Castravetele e bun si pentru ten uscat.

| BeHappyForMe a răspuns:

Eu folosesc masca de la sunsilk e buna, masca pentru ten folosesc o masca naturala :
2 linguri de avocado facut piure, 3 linguri de miere, un ou. Amestecati cu grija, apoi aplicati pe fata curata.

Amestecati 2-3 linguri de tarate cu 1 lingura de ulei de masline si un galbenus de ou. Lasati 10 minute si clatiti cu apa calduta.

| Black_Cherry a răspuns:

Pentru par folosesc masca de par hidratanta cu extract de masline de la Planet Spa Avon.

| R_9329 a răspuns:

Pnetru par : Syoss repair. [http://www.baaria.com/img/produse/1894/syoss-repair--masca-de-par-200ml.jpg ];
Pentru ten: Elimplant [Lapte de bumbac&vitamine pentru ten uscat/sensibil]

Funda?

| A_7901 a răspuns:

Pentru par, Pantene.

Răspuns utilizator avertizat
| RiRihXd a răspuns:

Draga mea, mastile pentru par nu sunt bune, incearca uleiul de masline.Asa se procedeaza:
1. Te speli pe cap cu sampon(nu conteza, foloseste samponul tau obisnuit).
2. Te stergi cu prosopul pe cap, dar sa nu-l usuci prea tare, trebuie sa fie umed.
3. Te dai cu uleiul de masline pe cap.
4.Iti pui un prosop pe cap.
5.Astepti 30 de minute cu el pe cap, relaxandu-te.
6.Acum te speli pe cap cu sampon de 3 ori si te dai cu balsam.

Poti folosi o masca naturala din banane cu ou. E foarte buna pentru par. Cea cu avocado e bun a pentru aerisirea parului.

Pentru ten iti recomand o masca facuta din iaurt.Iti trebuie iaurtlaughing, pentru tenul uscat niste felii de ananas ar fi grozave, dar fiindca e prea scump, iaurtul(rece) e foarte bun pentru fata si pentru papilele gustativelaughing. Iti mai recomand o crema, Garnier, pentru ten uscat. Un sapun fin, sau un produs pentru curatarea fetei ar fi minunat.Deci, ai grija de fata ta, nu te machia(decat un ruj sau un lip gloss), nu te da cu pudra. Sper ca te-am putut ajutahappy.

| adela_5527 a răspuns:

Eu folosesc pe fiecare saptamana o masca de par facuta din ulei de ricin un ou vitamina a uleioasa si miere este foarte buna eu sunt mulltumita de ea...eu stau cu ea cam 3 ore ca sa-si faca efectu cat mai bine si vreau sa o folosesc incontinu nu o folosesc de mult dar vad deja benefici parul nu-mi mai cade asa rau si este mai puternic

| mirela01 a răspuns:

Am auzit ca masca de la planet spa de la avon e buna dar nu am folosit-o dar eu mai folosesc pentru par si pentru ten ulei de masline ...ma dau cu ulei de masline pe par si il tin vreo ora sau 2 si apoi ma spal la cap si ma dau si pe ten la fel il tin cteva min si ma spal si face o piele fina:X

| sweetie a răspuns:

Pppfaaa...***-uri cumparate! in nici un caz pentru. par crede-ma! fa-ti o masca cu ou. umezeste parul apoi dal cu ou si lasa sa se usuce, apoi clateste- pentru intarire
la cat de bun este gazul pentru pediculoza ete bun si pentru volum pur si simplu pe parul uscat
iar pentru fata sunt nenumarate masti:
pentru stralucire: drojdie cu miere (aplicate pe fata si lasat sa se usuce)
pentru a se inmoaie:masline cu ou
toate astea a fost testate de mine si sunt un adevarat succes. nu dureaza mult 10-15 min. spre ca team putut ajuta :*