| Dianatips a întrebat:

Voi ce metode folositi/stiti pentru albirea dintilor? big grin

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Daca ai in casa bicarbonat de sodiu alimentar, inmoaie periuta in apa si pune bicarbonat.Periaza bine dinti, dupa care pui pasta de dinti si continui periajul.Clatesti bine gura cu apa si in cateva zile o sa ramai surprins ce dinti albivei avea!

21 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

De fapt nu există o metodă naturală anume pentru albirea dinţilor. Bicarbonatul de sodiu nu albeşte dinţii, ci doar îi curăţă mai bine!
Singura metodă de albire ar fi să mergi la stomatolog, însă nu e recomandată pentru că îţi sensibilizează dinţii.
Te sfătuiesc să urmăreşti acest videoclip http://www.youtube.com/watch?v=yDlZN40irTI
O zi bună!

| KaterinaPetrova a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu ii albesti la dentist.tii distruge

| mona a răspuns:

Metoda spalatului pe dinti zilnic cu colgate white si bicarbonat de sodiu din cand in cand

| Sara2 a răspuns:

Doar prin detrataj la dentist, altfel te obosesti degeaba

| Dianatips explică (pentru Sara2):

Sau cu benzile Crest Whitestrips big grin

| tenshi261 a răspuns:

Periaj dentar dar la un dentist

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Spalare pe dinti.

| Mangustă a răspuns:

Nu prea cred ca sunt metode sigure pentru albire in afara de dentist. Cea cu bicarbonatul este ok, dar s-o folosesti cel mult odata pe saptamana pentru ca iti distruge smaltul dintilor. Nu am incercat, deci nu stiu sigur daca merge.

| Dianatips explică (pentru Marius1985):

Asa si ce legatura are produsul asta cu intrebarea mea? Sau intentia ta a fost doar sa-i faci reclama? Din fericire nu am probleme cu kilograme in plus... eventual in minus, dar e ok laughing

| Dianatips explică:

Merci fain. De "mare ajutor mi-ai fost" laughing

Răspuns utilizator avertizat
| DaDyva1992 a răspuns:

Se zice ca daca iti spelii dinti cu sare sau bicarbonat(nu are un gust prea bun dar merge) succes!

| Anutza_Munny_1995 a răspuns:

Pai nu prea merge insa pe parcur o sa se albeasca... uite eu am periuta electrica iar cand ma spal pe dinti odata la 4 zile mai adaug si bicarbonat...iar in fiecare zi in loc de apa de gura foloseste zeama de lamaie:d

| StefanelAlex a răspuns:

Spalat pe dinti - (cafea + tigari) = Dinti albi.
Rezolti ecuatia si afli solutia!

| IepureHain a răspuns:

Spalarea pe dinti thinking

| Dianatips explică (pentru IepureHain):

Uau...asta da raspuns...

| IepureHain a răspuns (pentru Dianatips):

Faci cum vrei. (-|
Eu am dinti albi si ma spal o data pe zi thinking

| Dianatips explică (pentru IepureHain):

Eu ma spal dupa fiecare masa, si am dinti albi, vroiam doar sa stiu ce alte metode sunt folosite de catre alte persoane, eu de exemplu am folosit benzile Crest Whitestrips si nu mi-au afectat smaltul deloc si rezultatele au fost foarte vizibile in 3 zile big grin

| IepureHain a răspuns:

In cazul in care mai cauti : http://www.ziarulring.ro/......c-dantura-