| Eve_5601 a întrebat:

Ce metode pentru prevenirea acneei cunoasteti? Atat metede naturiste cat si diferite creme pe care le-ati testat. Funda cel mai clar si mai concret!happy

3 răspunsuri:
| BombonicaXD a răspuns:

Eu folosesc crema Effaclair K de la La Roche Posay si e foarte buna, impiedica acumularea sebumului si a murdariei in pori, astfel incat sa nu se mai formeze cosuri si imperfectiuni, dar mai si contine apa termala de foarte buna calitate, ce hidrateaza tenul si il protejaza de caldura.Eu l-am cumparat din SensiBlu si a costat 60 lei(stiu mult dar chiar merita). Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc at cand mai mare cate un cos "eritroacnol" - este recomandata atat la cosuri cat si la acnee, contine antibiotic

| Anda4Smile a răspuns:

Daca ai incercat cu tot feluri de metode practice si nu a mers crema asat"Zineryt" este ultima solutie.Eu am incercat-o si se vede o diferenta mare. Daca nu merge nici cu crema asat inseamna ca ai o boala de piele.Bafta! happy