| anonim_4396 a întrebat:

Ce metode stiti pentru a scapa rapid de cosuri? fundita

Răspuns Câştigător
| Ceza a răspuns:

Pai incearca cu zinerit te dai de cate ori pe zi vrei si poti scapa si de cel mai rau tip de cos in aceea zi

9 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Rapid? Imposibil mai ales dc ai o acnee moderata spre severa.
Medicul dermatolog CEA MAI BUNA SOLUTIE, dc o sa te dai cu creme asa ca iti spune unu sau altu nu o sa scapi de prb asta decat cu foarte mult noroc. Si eu am prb asta si pana nu m-am dus la dermatolog nu am incercat sa o atenuez sa zic asa.
Asculta-mi sfatul!
Pa Pa!

| DaReZon a răspuns:

Spalate in fiecare dimineata pe fata cu sapun Dovewinking
Regards,
Woozie_Triade@yahoo.com

| Bellatris a răspuns:

Daca este un caz de acnee, si nu cosuri de la pubertate, deci normale atunci iti recomand tratamentul cu Roaccutane. Desi este mai indelungat (deci nu rapid), garanteaza ca vei scapa 100% de cosuri. Dar trebuie prescris de medicul dermatolog, si bineinteles dupa o serie de analize de sange.

| Bellatris a răspuns:

Te rog eu frumos V1kkY, scrie cu litere si corect gramatical. Ca nu am putut sa inteleg nimic din ce ai spus.

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Foloseste Zineryt

| Amalia_1295 a răspuns:

Stiu ca o sa para o nebunie, dar sunt uimita.Accutane, tetraciclina, injectii, Clearasil, si orice altceva de care ai auzit vreodata.Sau cu clean and clear.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bun tratament pe care l-am folosit si am fost foarte multumita de rezultate absolut de fiecare data(l-am mai folosit si cu intreruperi)este Zineryt.Il poti folosi si tu,dar numai in urma unui control dermatologic care te asigura ca e totul in regula daca-l folosesti(in unele cazuri poate face mai mult rau decat bine,lucru valabil in cazul marii majoritati a produselor).Daca dermatologul nu-l va considera potrivit pentru tine,iti va recomanda el ceva potrivit tenului tau.
Daca-ti doresti sa folosesti remedii naturiste,cele mai eficiente sunt otetul de mere(in special pentru cosurile stoarse,intrucat grabeste vindecarea)si usturoiul.Usturoiul taie-l feliute subtiri si maseaza zonele afectate cu partea zemoasa a acestuia si lasa-l sa actioneze cat mai mult timp(cateva ore;minimum 4).Otetul se aplica pe zonele afectate si se lasa sa actioneze cat mai mult timp,exact ca in cazul usturoilui.In schimb,desi cele mai eficiente tratamente naturiste,nu le recomand nici pe acestea,mai ales in cazul unui ten gras sau pretentios din punctul asta de vedere,deoarece nu vor fi eficiente in astfel de cazuri.
Ai putea incerca,de asemenea,si spirtul.
In schimb,orice vei folosi,nu vei scapa de ele complet,decat dupa o anumita varsta,care difera de la om la om,in care ia sfarsit majoritatea modificarilor ce au loc in organism in timpul adolescentei si,odata cu ele,dispar si cosurile.Cu un tratament corespunzator,in schimb,le poti tine sub control.Numai bine.

| V1kkY a răspuns:

Nu o satz vina s kr3z da la mine fix ash33ash probl3ma, buniQa m3a nio zis ca cand 3ra 3a fata cam asa de vrista m3a ap nu 3rau sapunuri [ Dove, Duru ] cum sint acum dar era numai sapun de rufe, si 3a se splala cu el ap deloc nu avea koshuri, mi s-a parut interesant si am incercat ap efektul s-a vazut chiar dup ce m-am spalat, clar ca nu au trecut deodata dar peste vreo duoa trei zile parca nish nu au fost nishodata pe fata m3a, mi s-a parut katz va fi interesant incearca si nu vei regreta

| mataaaaaaaaaaaa a răspuns:

Ia ti zineryt sau daca nu vrei, poti face in felul urmator:
Iti trebuie 2 aspirine, putina apa, o farfurie sau ceva intins si o lingura
Pune aspirinele in acea farfurie[sau ce vrei tu] piseazale cu lingura si adauga apa.
Si zinerytul e pe baza de aspirina.
Sper ca te am ajutat love struck