| GabiGabrielle a întrebat:

Ce metode naturale stiti pentru a scapa de cosuri?

Răspuns Câştigător
| Lora a răspuns:

2 aspirine pisate si amestecate cu miere de albine, te dai pe fata cu aceasca masca, lasi 20 30 de min dupa care te speli cu apa, aceasta masca se foloseste doar de 2 ori pe luna.

5 răspunsuri:
| GabiGabrielle explică:

Da.cat de cat...
Nu s-au dus toate, dar nici nu le mai am ca inainte happy

| DmnProfesoara a răspuns:

HaPPiNesS am observat ca ai trecut raspunsul lui Ourano la raspunsuri castigatoare.Ai incercat si a dat randament aceasta masca?

| CactusFlower a răspuns:

Ar mai putea fi o crema pe baza de plante de la beautycycle(Amway).
https://www.amway.ro/catalog?category=10451&product=12383

Pretul e la 40, 30 RON, dar cu siguranta isi merita banii. L-am testat pe pielea mea si merge.

| ღmirunikaღ a răspuns:

In primul rand na ar trebui sati storci un cos - arata mai rosu si mai inflamat mai grav exista riscul ca infectia sa anvaseze in piele lasanduti un semn permanent
1. spalate bine pe fata si stergete cu un prosop curat
2. inveleste un cub de gheata intr-o batista curata si tine pe locul cu pricina un mint sau doua va mai desumfla locul
3. inmoaie un betisor de urechi intr-un ulei esential de arbore de ceai (disponniibil la farmaci)si tamponeaza direct pe cos
4. nu-l mai atinge ca sa-ii revina

UN TRUC INPORTANT : daca iti tot mai apare cosuri ii aceeasi zona verifica daca sunt declansate de conctatul cu un mobil sau o casca de ciclism sau cu ochelarii de soare care nu sunt foarte cutate.Sau poate ca microbi sunt me maini si iti atingi cu ele fata