| afrodita3333 a întrebat:

Ce nuanta de ruj sa imi cumpar daca am tenul deschis la culoare si sunt satena spre blond?

Răspuns Câştigător
| continutfragil a răspuns:

Ten Deschis : rozuri transparente si lucioase,piersica deschisa, auriu, bej
Ten Mediu: tonuri medii de roz, tonuri deschise de cafea cu lapte, nuante deschise de rosu,tonuri medii de caisa, piersica cruda.
Ten Masliniu: rosu intens, nuante intense de trandafiriu, fructe de padure, caramel, mahon, tonuri inchise de caisa, rosu-maroniu.
Ten Inchis: tonuri intense de rosu-maroniu, maroniu, tonuri inchise de fructe de padure, nuante intense de fucsia, maro-auriu.
Tabelul asta te va ajuta sa-ti alegi cea mai potrivita culoare de ruj pentru tenul tau: http://beautyrevealed.files.wordpress.com/2010/09/catalog-culori-ruj1.png

2 răspunsuri:
| MyMindRules a răspuns:

Buna!

Pentru femeile cu un ten deschis, sunt recomandate tonurile de culoarea piersicii, nuante de roz si de coral.

Citeste mai mult pe: http://stil.acasa.ro/......-9146.html

| anameoow a răspuns:

Bună, nu sunt eu expertă în nimic dar la tenul deschis și părul blond-sten eu iubesc rujul roșu sau vișiniu.În general culorile închise.Îți dau așa, o imagine vintage și arată superb love struck