| nicko a întrebat:

Ce pantaloni te fac sa pari mai slaba? Am o mica problema cu, coapsele.Nu sunt asa grasa, da nu imi place cum se vede cand port blugi cateodata si nici nu pot purta mereu tocuri.Cand port colanti par mult mai slaba.Nu vreau sa port pantaloni evazati, largi sau drepti caci nu imi sta bine deloc.As vrea sa stiu cand imi caut pantaloni trebuie sa fie negri? cu/fara buzunare?,cu/fara modele?, blugi sau material elastic? Mai lungi/mai scurti jos?
Si nu imi dati diete sau alte sfaturi caci deja m-am apucat de alergat si de mancat doar paine de secara, fara sucuri...si inca ma lupt cu ciocolatalaughing.

6 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

Pantalonii trebuie sa fie in culori inchise, cu talie inalta si lungi deoarece alungesc piciorul si il fac sa para mai slab.trebuie sa fie cat mai simplii pentru ca modelele incarca si fara buzunare sau cu buzunare care nu sunt foarte vizibile pentru ca acestea dau efectul de marire.
sper ca te-am ajutat.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceiasi problema:)
Avantajul meu este ca sunt inalta si am un abdomen plat:)
Si mie imi place mult sa nu se vada!
Eu port pantaloni skinny, cat mai stramti:)
Si inchisi dar si deschisi la culoare:)
Blugii stramti ne vin bine noua!
Si chiar daca slabesti tot nu scapi de aceasta problema (nu e chiar o problema)
Alergatul si mersul pe bicicleta ajuta sa te tonifiezi si sa arati bine:)
O sa iti dau cateva tinute care te vor ajuta sa nu iese in evidenta in sensul rau silueta ta, ci in sensul bun:)
Sper sa fii multumita de tinute si sa te inspire:*:)
http://www.google.ro/......tp?/imgres

http://www.starlady.ro/......y-jeans-9/

http://www.google.ro/......tp?/imgres

:* P.s: si rihanna are silueta ca a noastra :):*

| anyhylator a răspuns:

Citeste acest articol
,,
Mitul conform caruia dungile orizontale ingrasa a fost demontat! Mai mult, dungile verticale - in a caror capacitate de a subtia vizual silueta credeam - sunt de fapt cele care ne fac sa parem mai grase!

Cum s-a produs aceasta eroare? Nimeni nu stie. Insa este cert ca acest lucru este cunoscut inca de acum 150 de ani, cand Hermann von Helmholtz, un psiholog german, a creat “iluzia patratului Helmholtz”. Prin intermediul acestui exercitiu, el a dovedit faptul ca liniile verticale produc impresia unei imagini mai pline decat cea a liniilor orizontale. Descoperirea facuta a fost chiar publicata in anul 1867 in cartea sa intitulata Handbook of Physiological Optics unde spunea ca imbracamintea cu dungi in jurul corpului da impresia de silueta zvelta.

In zilele noastre, Peter Thompson, profesor la Universitatea din York, a dorit sa clarifice neintelegerea si a investigat cazul. Plecand de la datele psihologului german, acesta a initiat un studiu unde voluntarii au fost rugati sa isi exprime parerea cu privire la peste 200 de fotografii reprezentand femei purtand haine dungate. Rezultatul final a indicat aceeasi concluzie: dungile orizontale subtiaza!

Motivul nestiintific pentru care dungile verticale ingrasa este simplu. Trupul femeii este, de la natura, cu forme. Dungile sunt drepte. Daca suprapui o linie dreapta peste o forma curbata, automat imaginea de ansamblu va fi distorsionata din cauza taieturilor. Lucrul acesta va accentua formele care ies din monotonia liniilor drepte si va amplifica onduleurile.

Atunci cand dorim sa parem mai slabe, negrul ramane optiunea cea mai buna! Din acelasi motiv, suntem sfatuite sa mizam pe modele geometrice sau simple. Daca nu ne putem abtine de la dungi, indiscutabil trebuie sa optam pentru liniile orizontale!''

| SRDC a răspuns:

Sa stii ca multi baieti apreciaza coapsele evidentiate, nu ar trebui sa iti faci asa mari probleme. Oricum daca vrei sa ai un fund mai "bombat" ai putea sa iti alegi pantaloni cu talie joasa, de asemenea poti folosi si lenjerie modelatoare daca vrei sa ai forme ideale. Vezi aici lenjerie modelatoare: http://bit.ly/QWzDmi

| Yoanyna a răspuns:

Pantalonii negri eventual cu talie inalta te fac sa pari mai slabutawinking si incearca sa mananci in fiecare zi acelasi lucru spre exemplu astazi mananci la toate mesele supa, maine mananci la toate mesele pui