| NoName000001 a întrebat:

Ce părere aveți despre alunițele de pe față?! Înrăutățesc aspectul?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Părerea o fac față de om, nu de alunițe care pot fi simpatice ori înlăturate medical.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Aluniţele, în special cele fine şi discrete, mi se par senzuale şi cochete. Le văd ca pe nişte bijuterii naturale, ce aduc chipului mai mult farmec şi personalitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Se pot înlătura, sunt ok, nu contează aspectul fizic nu ştiu cât, ci caracterul unei persoane.
Te pup!

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Depinde cât de mari, multe şi unde anume sunt pe faţă.
O aluniţă sub ochi, http://i1212.photobucket.com/albums/cc456/biancazen1/molesgirls.jpg cum sunt nr.4 şi 8, una cum sunt nr.16 sau 18 ori una cum este nr. 23 nu arată rău deloc, chiar dezvoltă frumuseţea unei persoane, părerea mea.
Dar bineînţeles, pentru asta acea persoană trebuie să aibă frumuseţe, degeaba are una sau mai multe din aluniţele alea ( ce-i prea mult strică totuşi... ) dacă are faţă de buturugă cu putregai pe alocuri.
Iar dacă eşti frumoasă/frumos, poţi să ai şi aluniţe în tătie locurile, că nu-ţi vor dăuna cu nimic.

| FastAndFurious a răspuns:

Nu neaparat, uneori e un semn " picant".
Daca sunt foarte, foarte mari e altceva. Mai ales pentru cine le poarta. Cred ca e obsedat, a mereu de ele.
In rest, sunt ok.

| Chronicles a răspuns:

Când cunosc un om, îmi fac o părere nu despre aspectul lui fizic, ci despre caracterul şi comportamentul faţă de cei din jur al persoanei respective. Uneori, aluniţele pot fi chiar drăguţe, iar eu una nu am nimic cu ele.

| NbhdDaughter a răspuns:

Nu,nu inrautatesc aspectul,sa stii. Bine,depinde si de locul in care le ai sau marimea lor,sau daca sunt din acelea mari,negre,paroase,atunci sa stii ca da,inrautatesc aspectul laughing)). Dar daca ai una mica,ca un punct,sau draguta, deasupra buzei sau pe obraz e chiar 'sexyyyyy' laughing De exemplu eu stiu o fata care are o alunita deasupra buzei si o plac toti baietii, e frumoasa, nu ii baga nimeni in seama alunita, deci nu. :*

| MonsterBunny a răspuns:

Alunitele sunt foarte dragute oriunde pe corp (nu multe si nu prea mari bineinteles). Parerea mea este ca o fata fara nicio alunita cat de mica arata destul de ciudat big grin. Doar parerea mea!

| cosmin23a a răspuns:

Chiar deloc, mie imi plac.