| Doηηa a întrebat:

Ce părere aveți despre epilatul pe axilă cu epilatorul? Mie mi-au apărut un fel de arsuri într-un colț la câteva ore după epilat.Ce să fac?
Mulțumesc! Sărbători fericite!

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
E o metodă bună, tu ai o iritație.
Aplică local cremă calmantă după epilat, așa și scrie pe produs, se găsește și la magazin de cartier.
Pa, pa.

| Doηηa explică (pentru Legiuitoarea):

Mulțumesc frumos!

5 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Foloseste o crema hidratanta.

| elyfel a răspuns:

Pune niste spirt si asteapta sa treaca. Apropo nu prea e indicat sa te faci in zone de astea sunt foarte usor de iritat si evita epilatorul foloseste lama, dar asteapta sa ti se vindece pielea

| PsychologistT a răspuns:

Probabil ca pielea ta nu este obisnuita cu acest gen de epilare.
Eu ma epilez de multi ani la axila cu epilatorul si nu am absolut nimic.
E o iritatie care o sa dispara, in timp probabil pielea ta va accepta aceasta "tratatie".

| TinyLittleStar a răspuns:

Pielea e foarte sensibila in zona axilei si probabil si din aceasta cauza ti-a aparut o iritatie. Da-te cu apa termala imediat dupa epilare si asteapta ca apa sa intre in pori. Iti va calma pielea si nu vei mai avea surprize neplacute. poti folosi apa termala si pentru a grabi procesul de vindecare al iritatiei pe care o ai acum. da-te cu apa termala de 2-3 ori pe zi, pe zona afectata. Succes.