| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre epilatul pe maini? Nu m-am epilat niciodata pana acum. Daca ma fac cu epilatorul electric cam in cat timp imi creste parul? Dupa epilare cam cate zile voi avea pielea rosie? Imi vor aparea bubite sau semne?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma fac de multi ani si mi se pare ok, arata mai bine pielea asa. ( plus senzatia aia de fiiiiiiiiin :)) ) Cam in 2 saptamani creste la loc, o zi o sa fie pielea rosie, cat despre bubite... daca-ti apar pe picioare dupa ce te epilezi e posibil sa-ti apara si pe maini.

Am scris aici cum sa previ firele de par crescute sub piele si bubitele/foliculita : https://www.tpu.ro/......m-sa-scap/

| Kogaion a răspuns:

Epilatul pe maini este o necesitate pentru doamne, sincer am vazut o fata cu parul pe maini si mi s-a parut foarte inextetic, mai ales ca era o fata draguta, dar parul ala de pe maini ii statea ca naiba.

| anonim000x a răspuns:

Pai,eu ma fac pe maini de ceva timp, dar cu ceara si imi creste la loc intr-o saptamana sau doua. Bubitele rosii dispar dupa cateva ore.

| AriKristine a răspuns:

Depinde de persoana. Eu de exemplu ma fac cu epilatorul pe maini o data la 2 saptamani. Dupa prima epilare e posibil sa iti apara cateva bubite rosii dar o sa iti treaca a doua zi, nu-i problema, fa-te.