| parvati a întrebat:

Ce parere aveti de bijuteriile din sticla de Murano?

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Imi plac foarte mult. In mica mea excursie prin Europa de acum cativa ani am fost prin Italia si cand am fost sa vizitez Venetia am vizitat si un atelier. Am vazut exact procesul de productie al acestor bijuterii. Am cumparat si am si acasa un delfin superb si cateva inele. Se lucreaza foarte frumos. Ti-e mai mare dragul sa privesti.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Am un inel, mi l-a adus fiul meu din Venetia cu doi ani in urma, e super! A vizitat un atelier unde se faceau toate minunile astea.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Frumoase, elegante şi de bun-gust.Am un colier cu o floare superbă, n-a păţit nimic până acum, doar nu mă târăsc prin tranşee cu el...

| symo_2617 a răspuns:

Imi plac foarte tare dar cred ca se strica repede mai ales fiind din sticla

| Pl3asantNightmar3 a răspuns:

Parerea mea e ca sunt dragutehappy. Tocmai azi mi-am luat un martisor cu inimioara din sticla de Murano, a costat 10 lei