| LALALALASONG a întrebat:

Ce parere aveti de? http://www.divisima.ro/extensii-clip-on/34-castaniu-inch is.html

http://www.extensii.com/extensii-de-par-clip-on/

merita sa-mi pun? am parul destul de lung da as vrea un pic mai lung 65 cm,... ce parere aveti.

Răspuns Câştigător
| blondutzata a răspuns:

nu merita pentru ca ma purtat 5 luni de zile clip -on castaniu deschis - blond si apoi dintr-o data am vazut ca am un par foarte degresat si foarte fals adica ars si fara putin de volum nu merta sa-ti strici freumusetea parului pentru ca ai dorii putin mai lung iti recomad si eu sa nu-ti pui asteapta cresterea lui MULTA SANATATE

4 răspunsuri:
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Eu am avut extensii vreo 3 ani de toate tipurile si aveam parul pana la fund si acum il am pana la umeri, deci de distrus ti-l distruge fff mult indiferent de tipul de extensie pi care ti-l aplici.eu nu as recomanda chiar daca se vede ffff frumos.pa pa

| Larisa18 a răspuns:

Avantaje:
Prindere sigura in doar cateva minute, discreta cu clame click-clack;
Se pot vopsi, coafa cu ondulatorul, cu placa;
Este singurul tip de extensii care nu ataca in niciun fel firul de par, acesta ramane sanatos, creste liber si nu se incurca;
Nu este necesara intretinerea la coafor sau alte ingrijiri speciale;
Pretul este mult mai avantajos decat in cazul extensiilor cu cheratina sau microrings;

Extensiile sunt alcatuite din benzi de par(mese) de care sunt atasate clame mici, neobservabile datorita pozitionarii in spatele mesei fiind acoperite de propriul par. Clipsul are o mica banda de silicon si niste zimti pentru aderenta, ce impiedica alunecarea lor. Se ataseaza individual, pe sectiuni ale capului, foarte usor in cateva minute si se pot da jos oricand.

Daca aveti parul lung, dar nu atat de des pe cat v-ati dori si doriti sa va aplicati doar cateva mese, nu este nevoie sa cumprati un set intreg de extensii, ci doar mesele de care aveti nevoie pentru a va mandri cu parul dumneavoastra si pentru a va admira toata lumea.

Dezavantaje: niciunul!

Ingrijire:

- spalati cu grija si folositi balsam
- pot fi uscate cu foehnul, folosind aer rece
- nu periati sau pieptanati cat timp extensiile sunt ude

Lungimi si preturi:

40cm – 210 RON

45cm – 220 RON

50cm – 220 RON

55cm – 260 RON

60cm – 290 RON

65cm – 310 RON

70cm – 310 RON

80cm – 340 RON

Mie una, sincer, mi se par foarte eficiente, iar pretul nu este deloc urias, ba chiar accesibil! Nu exista niciun dezavantaj, deci este foarte ok. Dar ATENTIE! Cel mai bine e sa-ti intrebi prietenele care au folosit, sau coafezele, ca sa-ti aduca ele sigur, deoarece de pe internet iei o gramada de tepe. Uite aici ce a patit o tipa care si-a comandat extensii de pe site-ul la care face reclama Bianca Dragusanu:

http://www.divisima.ro/

http://www.acasatv.ro/......video.html

Si nu te lua dupa toate care-ti scriu ca cica ar afecta parul aceste extensii clip-on din par natural. Nu este adevarat, pur si simplu nu are cu ce sa afecteze, ca nu contine cheratina sau eu mai stiu ce prostii ca si celelalte extensii.

| LALALALASONG explică:

Multumesc happy foarte mult de rasp

| Sabrina001 a răspuns:

Draga Larisa, acel video este cu o tipa care si-a comandat extensii cu cheratina. In mod normal, aceste extensii se aplica numai si numai la saloane, insa ei i-au fost aplicate acasa de catre o prietena cu PLACA DE PAR! Era normal sa ii se ditruga parul. Si ce vina are distribuitorul? Ea isi asuma 100% raspunderea pentru cum foloseste produsul! Stiai ca Divisima este singura firma in regula. cu facturi fiscale si o garantie puternica a retunrarii produselor? Crede in FAPTE. Arunca o privire pe www.facebook.com/divisima unde eau zeci de mii de oameni multumiti. Cum explici; atfel sutele de poze reale si comentarii? :)