| Superlativ_Frumusete_1985 a întrebat:

Ce parere aveti de samponul de tip uscat? Este la fel de eficient ca unul clasic?

6 răspunsuri:
| ღBrunette a răspuns:

Nu l-am incercat, dar recent am vizionat pe YT un review pentru samponul uscat de la firma Batiste (Adelina Pestritu a vorbit despre el), iar conform spuselor ei mi se pare foarte eficient, mai ales cand ai un eveniment neprevazut si nu ai prea mult timp la dispozitie. E si o gama variata de unde poti alege unul care ti se potriveste, deci merita incercat. Eu am de gand sa-l incerc curand.

| Felys a răspuns:

Astea sunt prostii, nu spala doar astupa jegul

| dragodana a răspuns:

Salut! Am incercat de la Oriflame.Ori nu stiu eu sa-l folosesc(cel mai probabil) ori el nu prea e stralucit.Adica,am dat cu el la radacina.Senzatie de prospetime-da, dar eu fiind bruneta, imi ramaneau particule albe de la pudra de talc din compozitie ca si cum ar fi matreata.
Stiu ca samponul uscat se foloseste pe radacini pentru ca alea se ingrasa.
Pentru o zi e ok, pentru 3-4 zile nu.\iti va imbacsi parul si mai mult.

| pisicuta123456789 a răspuns:

Hei! Batiste este Big Like! Dar este un pic mai scumpicel. poti sa incerci si Balea (ceva mai ieftin) Si da, nu inlocuieste spalarea obisnuita dar o zi poate s-o inlocuiasca. Dar este ok si cel de la Kallos.

| dianabaumli a răspuns:

Eu am incercat acesta si am scris si un review la el...samponul uscat mi-a schimbat viata.:)

http://trenda.ro/frumusete/review-sampon-uscat-tigi/

| SorayaYG a răspuns:

Nu are cum sa inlocuiasca samponul obisnuit, nimic nu se compara cu parul proaspat spalat. E ok in situatii "de urgenta" ca sa nu apari undeva cu parul uleios sau ca sa amani spalarea pe cap.