| simo80 a întrebat:

Ce parere aveti de ulei de ricin in stimularea creasterii parului? sau exista ceva mai bun?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ceva mai bun decât un produs naturist ce mai poate fi?
Completezi cu gălbenuș de ou, vitamina A (fiolă), masezi pielea capului și pe lungimea părului iar după 2 ore te speli cu un șampon vitaminzant/fortifiant și un balsam pe bază de germeni de grâu.
La creșterea sănătoasă ajută, de asemenea și tăiatul vârfurilor de 2- 3 luni.
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Uleiul de ricin este foarte bun pentru stimularea creșterii părului, dar dacă vrei rezultate spectaculoase într-un timp scurt, combină-l cu ulei de măsline și o fiolă de vitamina A.Adaugă de asemenea și un gălbenuș de ou, pentru a forma o compoziție omogenă, numai bună de aplicat sub formă de mască pe părul uscat, cu 30-40 înainte de a face baie la cap.
Baftă!

| 6111992 a răspuns:

Buna este foarte bun eu il folosesc de 2 ani atat pentru par cat si pentru:gene, unghii, sprancene.Mai este bun si galbenusul de ou, uleiul de masline.

| blondaa_2641 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa il incerci, este foarte bun uleiul de ricin nu doar in cresterea parului, spre exemplu eu l-am folosit pentru gene, pentru a creste, a fi mai rezistente, Sincera sa fiu nu l-am incercat pe par dar prietena mea da, si am vazut progrese, plus ca facea parul si mai frumos, mai stralucitor. Eu te sfatuiesc sa il incerci, nu are ce sa iti faca rau si este si ieftin, eu l-am gasit la farmacie cu 6 lei.
Sper sa fie de ajutor! Fundita?:*