| Pastiluţă a întrebat:

Hi! Măi. Să fiu scurtă şi la obiect. Mi-a spus o fată că ea pentru creşterea părului foloseşte ulei de ricin.
Chiar este benefic? Voi ce părere aveţi despre el?

Mulţumesc anticipat ☻! kiss

3 răspunsuri:
| Liuuu a răspuns:

Eu zic ca pentru cresterea parului nu iti trebuie numai ulei de ricin. Este bunicel, intr-adevar dar cresterea parului este doar putin mai rapida. Daca vrei sa iti creasca repede foloseste samponul naturist FAVISAN sau spala-te de 2 ori pe saptamana. Nu uita! Tinctura de ardei iti face foarte bine la par! tongue sper ca ti-am fost de ajutor... aaaa si nu il mai intrepta cu placa ( daca folosesti), ea iti arde parul si ii dezhidrateaza firele, acestea, cazand.

| apalipis a răspuns:

Da uleiul de ricin este bun pentru par.Il ajuta sa creasca mai repede si sa fie mai stralucitor.Dar atentie, uleiul de ricin este foarte gros, aproape ca mierea.Se recomanda atunci cand te dai cu ulei de ricin sa adaugi in alcatuirea lui si ou pentru a subtia compozitia. Uleiul de ricin se gaseste la farmacii si este in jur de 5 lei, depinzand de cantitate. Daca doresti sa iti cumperi si sa il incerci da-te cu el seara pune-ti in cap o folie sau ceva care sa nu fie din material textil si se tine pana dimineata. Sper ca te-am ajutat >big grin

| Pastiluţă explică:

Sunt sinceră, îl mai drept. O să întreb şi farmacista. să văd ce are de spus în legătură cu acest ulei.Mulţumesc mult de sfaturi! O să ţin cont şi de ce ai spus tu CiOfOliK happy kiss