| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de un tatuaj permanent, pe inelar? doare? se infecteaza? cat de suporabil este si daca merita? stiti unde pot vedea niste poze cu tatuaje pe deget as vrea o litera sau o inima? ce ziceti?

9 răspunsuri:
| xFakeSmilex a răspuns:

In primul rand, buna alegere!
In al doilea rand... vreau sa spun ca doare dar este o durere pe care o poti suporta.
Tatuajul de pe deget in forma de inima este preferatul meu.
Un tatuaj de genul are Miley Cyrus, uite poza aici: http://www.protv.ro/......centa.html

| micutzafinetze a răspuns:

Nu frumos tatuajul pe inelar este tiganesc si nu inspira feminitate in schimb iti poti face pe degetl mic un fluturas care sta pe o crenguta ...parerea mea ca literele sau inimile nu inspira nimic nu au o sclipire anume si e posibil sa regreti mai tarziu

| simo80 a răspuns (pentru micutzafinetze):

Mersi de raspuns am gasit un fluture si as vrea sa il vac tot pe inelar dar in palma nu forma de inel unde port inelul e deget e un fluture cu coada mai lunga ce crezi?

| maria33 a răspuns:

Daca este pe inelar atunci probabil va fi destul de mic tatuajul. In Romania nu avem oameni atat de priceputi in acest domeniu pentru ca nu echiar o afacere profitabila si totul se face pe sub mana. Fiindca tatuajul va fi mic cu timpul si aici ma refer 10 ani, se va destosiona, nu va mai fi la fel de clar detaliile pentru cae ai optat nu vor mai fii detale ci niste pete negre. Insa totusi daca esti comvins ca vrei si nu vrei sa iti stingi dorinta fa o excursie pana in afara tarii in usa si iti garantez ca calitatea o sa fie mult mai buna pentru ca au aparate performante, durere putina, desen unic si foarte fain si durabilitate + experienta pe care o sa o ai.

| SaschaM a răspuns (pentru maria33):

Cred ca singura ta legatura cu lumea modificarilor corporale este faptul ca te-ai uitat la Miami Ink. Sunt foarte multi tatuatori profesionisti si talentati in Romania, care au castigat multe premii la conventii internationale. Ii recomand pe cei din Cluj ( http://www.bizzzarttattoo.ro/ sau http://www.bastattoo.ro/ sau pe Marius Jucan de la Napoca Ink Tattoo https://www.facebook.com/marius.jucan.3 In Bucuresti, lucreaza excelent Max si are propriul salon (https://www.facebook.com/inkspotpage?fref=ts Si chiar e o afacere profitabila, sunt persoane care dau si 8000 de lei pe un tatuaj bine facut. Da, detaliile sunt o problema la un tatuaj mic, intr-adevar se ingroasa cu timpul. Tocmai de-aia nimeni nu isi face pe deget un iepure cu funda la gat care mananca un morcov pe care sta o musca;) Raspuns pentru simo80: Daca esti ferm hotarata ca vrei un tatuaj pentru toata viata, go ahead! O litera sau o inima sunt optiuni bune pentru inelar. Nu doare rau si daca ai grija de el, nu se va infecta.

| maria33 a răspuns (pentru SaschaM):

Probabil esti mai informata decat mine deci nu vreau sa te contrazic, ar fi stupid sa iti spun ca nu m-am uitat la miami ink nici macar pentru o secunda, am spus ca nu sunt profesionisti in Romania pentru ca stiu ce tatuaje au obtinut colegii mei care au avut curajul sa isi faca. Nu am intrebat unde si nici cine i-a tatuat. Insa concluzia mea este cea pe care ti-am spus-o.

| SaschaM a răspuns (pentru maria33):

Imi pare rau ca ai ramas cu ideea asta sad Colegii tai nu s-au informat inainte. Primul lucru pe care trebuie sa-l faci dupa ce iti alegi un tatuaj, este sa te uiti cu atentie pe portofoliile artistilor. Daca observi linii strambe, asimetrii sau alte neregularitati, faci pasi si eventual, ceri recomandari.

| Ownagee a răspuns:

Eu mi-am facut pe gat o initiala, partiile mai sensibile, cum ar fi, pe gat, sub ureche, pe piept, pe puls, dor un pic dar este suportabil eu zic ca nu ai dc sa te plangi pentru un mic tatuaj ca ala, nu dureaza mult si este suportabilwinking sper ca ti'am fost de ajutor

| TattooArtist a răspuns:

Nu te tatuat pe deget. O sa-ti para rau. Garantat! Uite un articol intreg, de ce sa NU faci tatuaj pe deget. Sper sa intelegi si sa-ti fie de ajutor
http://www.underworld-tattoo.ro/tatuaje-pe-deget/