| JustMusic a întrebat:

Ce parere aveti despre acest model de manichiura http://imgur.com/svwfb? Credeti ca e pe unghi naturale sau false? Crede-ti ca e posibil sa ti-l faci singura?

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Din rautate, asa sunt majoritatea.
Oricum, bravo!
Mi s-a parut mie ceva ciudat, pentru ca nu e link de la o anumita poza sau un site, ci e de pe imgur ala.
Imi place mult acest model.

Daca mai faci o mica "capodopera", o poti posta aici.
Take care!

6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
E un model subtil si dragut, cu siguranta e pe unghii naturale si da poti sa il faci singura acasa de fapt e chiar foarte simplu de facut, ai nevoie doar de un lac, oja roz respectiv mov, o oja alba pentru detalii si cateva strasuri.

| JustMusic explică:

Poti sa il faci si singura daca ai experienta in domeniu, eu am acest model pe unghii iti trebui doar o pensula subtire si petricele pe care eu le iau de pe o bluza care mi-a ramas mica.
Am pus intrebare ca au comentat 3 fete ca eu imi pun unghi la salon si ca ma dau mare ca imi fac unghiile singura si bla bla bla.Am vrut sa vad daca au iesit perfecte ca la salon sau au comentat doar din rautate.

| h3r a răspuns (pentru JustMusic):

Din rautate, asa sunt majoritatea.
Oricum, bravo!
Mi s-a parut mie ceva ciudat, pentru ca nu e link de la o anumita poza sau un site, ci e de pe imgur ala.
Imi place mult acest model.

Daca mai faci o mica "capodopera", o poti posta aici.
Take care!

| h3r a răspuns:

Unghii naturale!
Am avut si eu modelul asta, insa cu negru in loc de mov/roz.
Pentru a realiza modelul iti trebuie oja cu pensula subtire la varf. Sunt de cumparat si sunt foarte bune.

Take care.

| JustMusic explică (pentru h3r):

Am facut modelul asta pe unghii acum 2 zile am pus intrebare deorece 3 fete cu care fac franceza le-am auzit comentand ceva de genu ca eu imi pun unghii la salon si vin sa ma dau mare la scoala ca le-am facut singura.Si vroiam sa vad daca au iesit chiar asa de perfecte incat sa creada ca sunt facute la salon.

| Michelle15 a răspuns:

Modelul este pe unghie naturala si da se poate face, ai nevoie de 2 oje colorate banda gen pentru french si o pensula subtire ca sa poti face cele 3 ''crengute''.pui banda vopsesti si dupa ce se usuca bine faci cele trei ramuri pornesti prima data cu cea din mijloc si apoi cele 2 te descurci happy!

| AleAlee a răspuns:

Sunt pe unghii adevarate si sunt foarte usor de facut...singura nu vei putea dar daca iti chemi o prietena intreab-o daca are oja cu pensula subtire iar apoi pietricica se gaseste la orice magazin...la avon eu am vazut. poti sa faci cu niste benzi speciale sa-u cu scoci