| andrella a întrebat:

Ce parere aveti despre barbatii care se penseaza?

Răspuns Câştigător
| NoName_9903 a răspuns:

Daca nu exagereaza si isi pastreaza o linie masculina a sprancenelor este OK.

18 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Depinde, unii dintre ei chiar ar avea nevoie sa-si aranjeze sprancenele (nu sa si le penseze, sa le tunda). Totusi eu personal privesc putin cu neincredere aceasta problema, desi stiu ca toti actorii se penseaza si chiar si multi oameni politici (ca sa arate bine). Altii se multumesc sa-si tunda suvita... happy

pupimik
| pupimik a răspuns:

Unii barbati chiar au nevoie de asa ceva.
Nu arata ok un barbat care este pensat prea subtire (gen ...pensat de cocalar "jmecher") dar nici cu sprancene aproape unite.
Apreciez barbatii ce se ingrijesc.

cristian
| cristian a răspuns:

Sunt pedanti sau poate prea libidinosi.
Pot sa fie si parosi.

carla
| carla a răspuns:

Daca au sprancenele impreunate, da, dar sa abuzeze mi se pare, ca femeie, un pic deplasat.

| mariusres a răspuns:

De ce barbatilor le este e interzis sa arate bine? femeile au un tabu ciudat in privinta asta. barbatii "nu au voie" sa se epileze, sa se penseze, sa se machieze, sa se ojeze etc.

nu vreau sa fiu inteles gresit, nu folosesc nimic in afara de apa si sapun si ma amuza baietii care se tot aranjeaza in oglinda, dar de ce aceasta prejudecata?

de ce femeile da, dar barbatii nu? de ce ele au voie sa se infrumuseteze, dar prietenii lor nu?

| pitzy a răspuns:

Fiecare are libertatea de a face ce vrea in ultimul timp si legal si ilegal...

| Nickname1890 a răspuns:

Imi poate recomanda cineva o cosmeticiana care penseaza barbati foarte bine in Bucuresti? Aveam o cosmeticiana care ma pensa si aveam incredere in ea dar a plecat din tara si imi e frica sa intru intr-un salon la intamplare. Mi-e frica sa nu ies cu niste sprancene prea subtiri, feminine. Deci cunoasteti pe cineva in Bucuresti la care ati mai fost?

| Daniel TM a răspuns:

Ca au o problema... pentru ca nu mi se pare normal sa te pensezi in general daca asa te-a facut Dumnezeu acceptate asa cum esti nu are rost sa te impiedici de toate amanuntele.

| YnT3R a răspuns:

Mi se pare ABSOLUT ceva normal eu in clasa 7 aveam o sg spranceana si credetyna e foarte urat si te simti najpa dupa ce m-am pensat wo toata lumea p mine ca nu trebuia ca esti femeie oameni buni si barbaty au voie sa arate bine dar asta e romanu are mintea ingusta asa ca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare. Sunt unul dintre acei baieti cu sprancenele unite laughing. Mai bine zis "eram". In urma cu cateva luni am zis sa incerc sa ma pensez, dar, cum spune si NoName sa imi pastrezi totusi o linie masculina a sprancenelor. Ei bine...am reusit si va spun sincer...conteaza mult, e o schimbare. Se "lumineaza fata"...ca sa zic asa. In cazul celor care nu au sprancenele unite (sau aproape unite), chiar nu le recomand sa le penseze pentru a le face mai subtiri sau alte prostii, pentru ca daca ai facut-o odata va trebui sa o faci MEREU...si nu e chiar confortabil laughing) o sa ajungeti la un momentdat sa exagerati si va transformati in cocalari sau... poate mai rau Travestiti laughing) Seara buna happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar zic ca e la mod sa te penzezii, bine nu asa ca un gay. dar sa ai o forma placuta.hee hee))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este la moda sa te penseziwinking dar depinde cine te penseaza si cum iti sta tie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbatii au fost primii care s-au pensat, inca din antichitate, apoi obiceiul a fost preluat si de femei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Forte buna sa arete bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite cum sta treaba, sunt barbat, ma pensez si nu o fac intr-un mod exagerat, o forma mai groasa a sprancenelor. pana mea. pur si simplu eu ma simt mai ingrijit daca sunt pensat happy Iar parerea mea libidinosi sunt cei care au uitat ca barbatul mai trebuie sa se spele sa se ingrijeasca ...nu stiu cum sa-ti spun dar multi au uitat asta. mirosul de transpiratie va caracterizeaza fratilor.si eu transpir fac sala, dar imediat dus,. calmativa. in fine. Sunt pro pensatului. Daca nu se exagereaza. o forma prea subtire.deja. Coca. :* ceao

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare are libertatea sa o faca dar atata vreme cat este un contur masculin este bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma numar printre ei deci parere buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt si eu printe cei ce se penseaza imi place sa ma ingrijesc din toate punctele mai bine aranjat decat un libidinos urat