| ioana375 a întrebat:

Ce parere aveti despre batonul corector purificator gerovital? Cand trebuie acesta folosit?

Răspuns Câştigător
| Becky97zambarici a răspuns:

1.Pai daca vrei sa acoperi cosurile sau punctele negre faci asa:puncteaza cu ajutorul batonului corector zonele afectate de cosuri si apoi estompeaza-l cu degetul.
2. Daca vrei sa acoperi cearcanele: traseaza o linie sub ochi si estompeaz-o tot cu degetul.
IMPORTANTbig grinaca obisnuiesti sa folosesti fond de ten cand te machiezi, aplica-l mai intai pe acesta (fondul de ten) si apoi batonul corector. Apoi aplica un pic de pudra compacta. Ea va face ca fondul de ten si batonul corector sa se fixeze mai bine.
Sper ca te-am ajutat, FUNDA?

1 răspuns:
| ir3al a răspuns:

Http://www.icosmetice.ro/......-acnee.jpg

este intr-adevar foarte bun, eu il folosesc din iarna si crede-ma ca am vazut imbunatatiri, eu am tenul gras si am mai scapat de acnee. Stiam ca trebuie folosit seara, dupa ce iti cureti tenul, dar eu il folosesc si ziua (pentru a imi acoperi cosurile), Ti-l recomand, daca vrei sa scapi de acnee) si iti poti face masca cu miere si scortisoara este foarte buna!

ACNEE
Formati o pasta din 3 linguri de miere si o lingurita de scortisoara pudra. Aplicati acesta pasta pe cosuri seara, inainte de culcare. Dimineata se spala cu apa calduta, iar tratamentul se face minim 2 saptamani.

si nu trebuie neaparat sa dormi cu ea pe fata.BAFTA! si funda?:D