| di3tri a întrebat:

Ce parere aveti despre cizmele UGG? Sunt feminine?

Răspuns Câştigător
| Grey96 a răspuns:

Le ador. Mi se par foarte comode si da, sunt feminine. Le poti lua iarna cu blugi stansi sau cu colanti.

10 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Mie imi plac mult designul lor si da, sunt foarte feminine, depinde si de culoare.

| Aly28 a răspuns:

Bunahappy
Mie personal mi se par grozanice, nu am incercat asa ca nu stiu daca sunt comode, dar in niciun caz feminine.Acum depinde si ce stil vestimentar alegi,daca unul mai casual,cui blugi tricou,hanorac,poate merge,dar daca vrei sa fii feminina, sexi etc, nu merg.In plus am vazut mai demult prin ziare ca s-au demonstat ca nu sunt nici sanatoare, deoarece deformeza mersul, fiind foarte late.
Dar e alegerea ta
byehappy

| MyYLife a răspuns:

Eu una le adorlove struck

| 0SomeOne0 a răspuns:

Buna! Cizmele UGG nu mi se par neaparat feminine, dar sunt foarte dragute si tin de cald in zilele friguroase. Uite istoria cizmelor UGG( e foarte interesanta deoarece pe la inceput a fost folosita de surferi pentru a-si incalzi picioarele dupa ce ieseau din apa)
Cizmele Ugg au aparut in Australia si s-au imprastiat in toata lumea. Orice femeie care combina confortul cu moda ar trebuie sa aiba o pereche de cizme Ugg.

In trecut, cizmele Ugg erau facute din piele de oaie, erau lungi pana la genunchi si aveau talpa plata. Acum astfel de cizme se produc intr-o mare varietate de stiluri, lungimi, materiale si culori si exista modele chiar si cu tocuri.

De ce se numesc asa

Cuvantul ugg vine de la ugly care in engleza inseamna urat, trasatura pe care multe persoane o atribuie acestor cizme. O alta teorie se refera la asemanarea acesto cizme cu incaltarile purtate de oamenii care traiau in pesteri.

Majoritatea persoanelor din afara Australiei nu au auzit de cizmele ugg decat pe la sfarsitul anilor ’90, dar acestea au o istorie mult mai indelungata decat atat.

Fotografiile cu pilotii din Primul Razboi Mondial arata ca acestia purtau un fel de cizme Ugg care se numeau Fugg. Fugg insemand Ugg zburator. Pentru ca erau facute din 100% piele naturala de oaie, aceste cizme erau perfecte pentru zbor, intrucat erau usoare, confortabile si mentineau constanta temperatura picioarelor.

Prin anii ’30 cei care tundeau oile purtau astfel de incaltari, iar prin anii ’60 surferii din Australia au adoptat aceste cizme. In 1978 un surfer australian pe nume Brian Smith a luat o geanta de cizme Ugg si a plecat in America, loc unde acestea au inceput sa devina populare, la inceput in comunitatea de surferi, ca mai apoi sa fie pe plac si in celelalte comunitati.

Din ’98 cizmele Ugg au inceput sa fie vandute pe piata de lux a accesoriilor pentru cateva sute de dolari. La inceput erau purtate de celebritati, dar mai apoi au devenit un accesoriu la indemana oricui.

Ingrijirea cizmelor ugg

Nu sunt niste incaltari cu care sa mergi prin zapada sau pe o zi ploioasa. Pentru a le curata foloseste o carpa umeda sau un burete.

Sper ca ti-am fost de folos! happy

| Pirkko a răspuns:

Nu sunt foarte atragatoare dar sunt confortabile, se pare.
Nu uita ca adevaratele cizme UGG, cele de calitate, sunt foarte scumpe.

| chinezoaica30 a răspuns:

Deci UGG-urile nu sunt deloc feminine.Si in timp iti strica mersul pentru ca piciorul nu sta strans.Dar sunt funny

| MariaDD a răspuns:

Da sunt feminine si nu prea merg la fetele slabe

| Vintilabal a răspuns:

Depinde de model. cele contrafacute pot sa aiba un aspect cam neplacut si nu prea merg pentru o fata care se vrea feminina. in schimb, alea originale sunt mai aratoase si au si o forma autentica daca te uiti atent. aici sunt niste modele foarte feminine: http://www.b-mall.ro/ghete-cizme-femei/filtre/marca-ugg

| Ilsm a răspuns:

Sunt misowinking