| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre culoarea mov? stiti un site care este dedicat acestei culori?

Răspuns Câştigător
| cretzufinish a răspuns:

Movul reprezinta luxul, romantismul, exprima extravaganta si misterul.
Este culoarea persoanelor marcate de spiritualitate. Le place sa invete din experiente si sa citeasca despre vietile altora. Este considerata o culoare regala, asociata, in general, cu luxul, creativitatea, spiritualitatea si tot ceea ce este sofisticat.

Violet (mov) - este culoarea independentei personale. Rezulta in urma amestecului dintre rosu si albastru, simbolizand pasiunea care se stinge. Reprezinta, de asemenea, singuratatea si individualismul.

Trandafiri mov - anunta ca persoana care ii ofera s-a indragostit la prima vedere

Violetul (mov) este culoarea regilor. Ea sugereaza luxul, bogatia si sofisticarea. Este culoarea pasiunii, romantismului si emotiilor.

Violetul este o culoare care se gaseste rar in natura. Unii oameni prefera violetul in design intrucat pare elegant, creaza o atmosfera artistica. Pentru altii pare insa artificial.

Pe vremuri, movul era o culoare greu de obtinut. Este de asemenea culoarea inspiratiei, asa ca daca esti artist, o camera cu accente de mov ti- ar putea stimula mintea. Se crede ca movul ajuta dezvoltarea imaginatiei la copii asa ca este deserori intalnita la decorarea camerelor copiilor.
http://frumusete.ele.ro/Trenduri-de-sezon-%C3%A2-culoarea-mov_--a10876.html

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Imi place culoarea violet. Imi plac nuantele deschise.

daniela
| daniela a răspuns:

Mov un pic prea indraznet si vulgar pentru gustul si varsta mea. Daca as avea 20 ani ar fi alta parerea

| cretzufinish a răspuns:

Movul se poarta anul asta foarte mult, asta datorita si acelei "flacari violet" ce s-a abatut asupra tarii noastre. laughing

| miauu a răspuns:

Imi povestea bunica mea ca o femeie era curva si s-a dus la croitioreasa sa-si faca un costum. iar ea i-a spus la croitoreasa sa il faca orice culoare vrea numa sa-i puna o dunga movlaughing)

| vyo a răspuns:

Cred ca este super.

| mermadia a răspuns:

E culoarea mea preferata, asa ca, no commnet!laughing

| AlecSSyA a răspuns:

E superba culoarea mov.:X

| Dyingfetus a răspuns:

Este culoarea independentei personale, singuratatea, individualismul, indiferenţa...de fapt are mai multe semnificatii,acum eu ti-am spus de ce stiu eu...

| fsdfdsfdsf a răspuns:

. e fOarte draguta love struck
. la mine in oras exista un club dedicat acestei culori ii zice " Purple " love struck

| viotm a răspuns:

Da magazinu cu articole cu poli timisoara :d ador aceasta culoare este culoarea mea preferata mov si roz

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceasta nuanta iti da un aer misterios.
Este o culoare intensa, feminina, care iti pune in valoare silueta.
Intr'un timp eram ft obsedata de aceasta culoare, tot ce era mov neaparat ajungea la mine in sifonier laughing. acum doar o ador love struck.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai culoarea mov este culoarea mea preferata :X:X toata ziua ma imbrac in mov. sh pot s zic ca sunt chiar obsedata d culoarea mov... momentan nu stiu nici un site despre cul mov...