| Memi a întrebat:

Ce parere aveti despre folosirea uleiului de masline pentru ingrijirea parului?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Este foarte bun, dar eu nu suport sa il pun pe par, miroase urat si e foarte "uleios" laughing mai bine inlocuieste-l cu alte masti(ex cea de la Kallos cu placenta)sau seruri pentru varfuri, au acelasi efect...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Mie personal nu imi place
Eu am parul lung si foarte des, daca mai aplic si ulei de masline scap foarte greu de el din par!
Plus ca trebuie sa folosesti un sampon pentu par gras ca sa spele uleiul din par, eu samponul pentru par gras nu il suport:)

In concluzie: Nu il folosesc!
Prefer un balsam sau o masca din comert:)
In schimb imi place sa ma dau cu ulei de masline pe fata si corp dupa expunerea la soare deoarece nu se mai duce pielea si ramae frumos!
Este doar parerea mea!

el asre proprietati foarte buna!
Ajuta foarte foarte mult:)
Dar nu pe mine:(
Uite si un link:
http://www.ziare.com/......ine-825471
Daca ai parul mai rar il poti folosi fara problema:X:)

Numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte bun.
Combinat cu uleiul de ricin, face minuni.happy
Si nu trebuie sa iti dai pe tot parul, ci doar la radacina.
Astfel, parul nu va mai cadea des, creste mai repede si este mai "puternic".

| LittleCoco a răspuns:

Uleiul de masline se foloseste doar la varfuri, e foarte bun, doar trebuie sa stii cum sa il folosesti