| lovelovelove a întrebat:

Ce parere aveti despre indreptarea permanenta? a incercat cineva?

8 răspunsuri:
| AndreeaG a răspuns:

Hmm...Nu am incercat niciodata, nu e nevoie(am parul deja drept)...
http://sfaturi.eva.ro/......-6666.html

... Poate te ajuta cu ceva... O seara buna!:*:*

| Pământul a răspuns:

(Mai devreme sau mai tarziu, toti va trebui sa stam drepti in fata lui Dumnezeu!)

Indreptarea permanenta a parului distruge minor textura firului ca sa'l faca sa stea drept si e destul de nasol; are potentialul sa distruga firul mai rau decat indreptarea temporara. Probabil iesi mai bine daca il indrepti din cand vrei tu in cand vrei tu si il ingrijesti bine decat sa il ingrijesti masiv dar sa stii ca nu trebuie sa'l indrepti, parerea mea.

| Locre a răspuns:

Nu prea este recomandata din cate stiu, dar nici sa ti-l faci cu placa in fiecare zi nu e bine.

| xitty a răspuns:

O prietena foarte buna de'a mea si-a facut
ea avea parul destul de cret
la inceput a aratat bine, chiar foarte bine pana a inceput sa ii cada
dupa ce a rezolvat aceasta problema cu tot felul de masti si produse reparatorii, a inceput sa ii creasca parul si la radacina ii era ondulat si jos drept.arata groaznic. in fiecare zi trebuia sa-si faca bucle
eu nu iti recomand, deoarece strica parul, iar dupa o vreme nu mai arata bine.
daca vrei o placa buna iti recomand Remington 2Xprotection
e foarte buna, intinde parul foarte bine si il tine asa pana il speli
:X

| byank_9178 a răspuns:

O parere rea si mama mea a incercat si i-a istrus parul nu risca treaba ta si mai cunosc 2 fete care acum au 18 ani si au incercat la 17 ani si acum sunt tunse si plang mereu cand vad fete cu par lung

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu imi indrept parul zilnic si e ok...depinde de placa te, sfatuiesc sa folosesti una cit mai buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu-ti recomand, pentru ca iti strici parul, ii i-a toata stralucirea, toata frumusetea.Mai degraba incearaca sa folosesti produse bune, din cand in cand placa!

| KlauSsliM a răspuns:

Da, verisoarele mele folosesc de ~3 ori pe zi placa...Desi lor le place sa stii ac arde parul si ii "mananca" toate vitaminele, ca sa spun intr-un cunvanta il "usuca" de tot ce-i bun... Sper ca ajut! :* Pupici emo