| Farcas_Alina_1979 a întrebat:

Ce parere aveti despre machiajul "inventat" de mine este extrem, extrem de natural
1.Se aplica fondul de ten asta nu prea recomand pentru ca stie toata lumea sau aproape toata lumea ca fondul de ten cam distruge fata asa ca o crema hidratanta si un corector nu strica
2.Pentru ochii am zis si mai sus eu nu voi aplica corector fiindca am folosit prea mult dar in fine ma dau cu putin fond de ten sa elimin cearcanele si putin mascara
3. Buzele eu am probleme cu acest detaliu pentru ca le am crapate mereu asta am avut pana am aflat marele "miracol" m-am dat cu miere pe buze si surpriza numai erau crapate in timpul ala am invatat un mare detaliu ai grija si de buze! de atunci ma dau cu strugurel si cu creme speciale si protectoare pe ele si am obtinut rezultate placute asa ca eu cand fac de fiecare data un machiaj optez dupa un ruj rosu deci numai la rujuri rosii imi sta capul dar voi folosi doar un lucitor de buze sa nu fie prea strident (machiajul e de zi)
5.pleoapele eu nu ma prea dau cu blush fiindca ma ciubesc putin si ma imbujorez
6.Coafiura coada de cal este cea mai potrivita sau par despletit cu o cordeluta foarte frumoasa sau daca stiti voi o coafura care va place cu adevarat puteti sa o folositi
7. Hainele de cand eram mica ma certam cu mama pe haine deci si acum am devenit o pretentioasa la haine acum imi voi lua niste iegari si o bluza portocalie niste pantofi balerini negri si niste ciorapi maro subtiri daca stiti niste haine preferate de voi nu strica sa nu le folositi. sper sa va placa dar am ales sa fac un machiaj asa voi face si un machiaj mai indraznet multumesc!

2 răspunsuri:
| Silvia93 a răspuns:

Nu e nimic inventat de tine, blushul se da pe obraj nu pleoape.
Ai multe greseli gramaticale iar asta nu este o intrebare care necesita raspun serios.
In primul rand mergi la scoala, lasa machiajul.

| BeccaBoo a răspuns:

Credeam ca asta e un site de ajutor nu de pareri.