| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre mascara de la The Colossal Volum' Express de la Maybelline?

3 răspunsuri:
| jolie a răspuns:

Daca stii sa o folosesti e super smechera

| AnaBejenaru a răspuns:

Mereu ma uitam la el cand treceam pe langa vreun stand Maybelline.azi mi-a cerut mama o sedinta telefonica de consultanta in materie de mascara, dar a ramas cam dezamagita ca nu cunosc produsul minune la un pret bun.stiu doar ca orice mascara de la L'Oreal ma face sa plang dupa cateva ore, de la Maybelline am avut ceva, dar nu-mi mai amintesc ce caci au trecut multi ani.imi plac cele de la Ma Factor, mai ales 2000Calorie si Masterpiece Max.acum(adica in ultimele 4 luni) il am pe cel de la Rimel "Sexy Curves" si e bunicel.Nici eu nu imi cumpar altul pana nu scrijelesc bine pe margini.
Nu pot spune ca nu pot sa traiesc fara mascara si ca daca nu am 5 tuburi de 6 feluri neincepute in sertar nu am niciunul. De fapt chiar incerc sa am doar unul ca sa il pot termina inainte sa fie nevoie sa il arunc, mai mult de 3 luni oricum nu vreau sa le tin si pentru ca devin mai dense.
Imi plac ochii accentuati mai ales ca in cazul meu intensificarea ajuta de deschiderea nuantei din hazel spre verde, insa daca port macar dermatograf ma pot dispensa de rimel. Nu-i vorba de o constientizare si auto-disciplinare subita in sensul afinitatii pentru simplitate si natural, nici pe departe fiindca ador genele bogate si incarcate. Si nici despre dorinta de a le lasa sa "respire" dincolo de compusii chimici aferenti produselor cosmetice. Ci pur si simplu de comoditate, am nevoie de ceva timp si indemanare ca sa imi imbrac genele asa cum vreau. Sunt normale atat ca desime cat si ca lungime, se vad si fara dar nu declanseaza reactii "wow! " caci nu am avut sansa sa fie bambi-like de la natura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

L-am folosit si imi place, dar nu e cel mai bun rimel care l-am folosit. Volum' Express cu periuta curbata e mai bun pentru genele mele.