| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Nivea BB Cream? Acopera cosurile / punctele negre? Face tenul prea incarcat? Multumesc anticipat happy

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu le acopera in totalitate, nu incarca tenul si cea de la Nivea este chiar buna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Lasă cremele, îţi fac mai mult rău decât bine.
Îţi recomand să foloseşti mai bine o mască pe bază de acid salicilic, sau dacă nu tinctura de propolis dă rezultate foarte bune, foloseşte săpunul cu sulf, usucă coşurile.
Te pup!

| sophieLY a răspuns:

Eu nu am o parere foarte buna despre fondul de ten sau creme BB atunci cand vine vorba de acoperirea punctelor negre.
Uite o cale clasica prin care poti sa iti scoti punctele negre:
Te dezinfectezi cu spirt, iar apoi pregatesti intr-o oala, pe care o pui la fiert, apa si niste musetel/petale de trandafir. Dupa ce se fierbe apa, opresti aragazul/plita si stai cu capul deasupra aburilor cu un prosop pe cap. Apoi te speli bine pe maini, si cu ajutorul unor dischete demachiate, sau servetele, pe care le infasori pe degete, iti storci punctele negre (daca nu ai mai incercat, sa stii ca e foarte simplu, ca nici eu la inceput nu stiam sa scot un cos, dar e simplu daca porii iti sunt deschisi). Te demachiezi si, obtional, te speli pe fata cu sapun.
Deci, ca sa iti raspund la intrebare, nu sunt pro folosirii produselor de machiaj care se presupune ca ar trebui sa acopere punctele negre. Cu cosurile mai merge. Dar sa stii ca daca folosesti fond de ten/crema BB cu scopul de a-ti acoperi punctele negre, s-ar putea sa se vada mai tare. Sfatul meu: incearca sa scapi mai intai de punctele negre si mai apoi foloseste crema BB.
Ai grija cum te machiezi, si ia-ti crema cu nuanta potrivita pielii tale.

| rihanna7865 a răspuns:

Nivea bb cream este foarte buna, acopera cosurile si punctele negre si nu face tenul deloc incarcat. in plus are o textura usoara care hidrateaza pielea happy deci foloseste-o cu incredere:*

| AnonimaOk a răspuns (pentru rihanna7865):

Multumesc. Cam cat costa? Ce cantitate ar trebui sa dau pe fata si cam cat ma tine un recipient daca il folosesc de 3-5 ori pe saptamana?

| aandraa000 a răspuns:

Este foarte buna. si eu o folosesc.O recomand cu incredere! FUNDA?!