| elenavrs2791 a întrebat:

Ce părere aveți despre produsele redist, ajută la creșterea părului?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Cred ca gasesti recenzii mult mai utile si numeroase pe siteurile care vand aceste produse, nu aici.

Te sfatuiesc sa verifici lista la tot ce cumperi inainte. Exista aplicatii care te ajuta sa faci asta, scanezi codul de bare si iti da lista de ingrediente, marcate atat cele ok cat si cele nocive pentru sanatate), plus o nota.De exemplu eu folosesc https://play.google.com/store/apps/details?id=com.incibeauty&hl=ro&gl=US

Ai grija caci majoritatea produselor de ingrijire/igiena contin ingrediente toxice care actioneaza ca perturbatori endocrini, asta insemnand ca iti afecteaza negativ hormonii, implicit pielea, cresterea parului/a unghiilor etc.
https://incibeauty.com/en/search/k/redist Cu rosu inseamna ca nu sunt deloc ok pentru sanatate.Trebuie sa cauti note de la 14/20 in sus, cu verde.

| Florian80 a răspuns:

Nu fac 2 bani! Am dat o groaza de bani pe ele si nu sunt bune la nimic!