| hugin a întrebat:

Ce parere aveti despre shemag. Acum toata lumea le poarta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele de care vorbesti tu se numesc KAFIYA, nu de alta... dar baticul este tipic palestinian.

8 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Eu nu cred ca port. Nici nu stiu ce e. Deci, nu toata lumea.

| hugin explică:

Ok shemag nu e ''basca'' ci ''baticul'' arabesc care e purtat de majoritatea pustilor. Am pus aceasta intrebare pentru ca vroiam sa stiu daca au habar cei care-l poarta cum se numeste ( Trist fratilor trist ) Pacat ca aveti internet.

| Selena a răspuns:

Eu nu port si nici nu prea imi plac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SHEMAG-este o "basca "cu bordura mai inalta, tipic armatei americane.stilul army in general ma atrage, imi plac foarte mult. unul dintre baietii mei are una de culoare bordo, pe mine ma atrag cele vernil sau gri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Shemag-head protection -desert army style si sunt folosite de SAS sau trupele americane speciale.shemag -batic arabesc este folosit in sleng, daca tot vorbeai de cautat in internet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt urate, banale, uniformizeaza...
Eu am esarfe multe, colorate, din varii materiale, asortabile la restul tinutei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E marfa mie imi place.