| Pitic a întrebat:

Ce parere aveti despre tatuarea sprancenelor, as vrea sa mi le tatuez, ce parere aveti? doar, nu doare, e bine nu e bine

12 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Da, doare, doar se foloseste un ac pentru asta. Durerea difera de la om la om, fiecare tolereaza durerea diferit.

Trebuie sa gasesti pe cineva care chiar se pricepe, vad zilnic foarte multe femei cu sprancene tatuate oribil, negre, cu o forma tare urata.

Parerea mea e ca nu se merita, dupa un timp pigmentul se inverzeste si arata tare urat.

Daca nu ai fire atat de dese si nu vrei sa le conturezi zilnic, mai bine te duci la salon si le vopsesti, asa capeti si o forma si 2-3 saptamani nu ai de ce sa-ti faci griji.

| mona a răspuns:

Nu iti recomand si sunt sigura ca dupa un timp te vei plictisi de ele si atunci ce faci...

| thalyslly a răspuns:

Eu le am tatuate de 7 ani si sunt foarte multumita, dar ale mele sunt rotunde si arata natural.acum nu d emult am fot la retus si cosmeticiana mia desenat fire de par arata cam asa

https://www.google.com/......ps?/search

sunt foarte multumita avand in vedere ca nu aveam multe si nici o forma draguta.
nu a durut cosmeticiana mea folosea spray anestezic gen dentist si am simtit doar un pic intepaturile.ele sunt semipermanente si daca te plictisesti de forma poti sa o schimbi

| AlleSss a răspuns:

Bună.
Arată groaznic, iar alea care au sprâncenele aşa sunt cam piţipoance, sincer acum. Nu te strica. Poţi avea sprâncene frumoase şi netatuate!winking

| Axys a răspuns:

Hmm parerea mea este ca nu e bine pentru ca atunci cand inbatranesti se vede nasol lasa asa ca sa zic eu asa ca fapt de vers acuma ti le faci si la un moment dat nu o sati mai placa ...si apoi iti va parea rau

| Grimmjow69 a răspuns:

De ce ti-ai tatua spancenele, normal ca doar ca ori ce alt tatuaj.

| Laura927 a răspuns:

Buna,daca esti blonda poti tatua sprincenele cu nuanta semipermanenta(dispare in 1/2ani)
Poti cere anestezie( emla asa se numeste anestezicul, este pe baza de crema, iti garantez nu simti nimic)

Nu iti recomand sa te tatuezi permanent ori daca esti bruneta.
Tatuajele permanente isi schimba culoarea, iar cele inchise la culoare se vad ft artificial.

Cel mai bine este sa investesti intr-un chit pentru sprincene si sa inveti sa le faci tu singurica, e mai greu la inceput!

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Buna! Nu zic sa faci tampenia asta! In primul rand arata nasol, iar daca tu vrei sa le schimbi forma-ti va fi aproape imposibilwinking de greu. Si la batranete arata absolut oribil. Mai bine penseaza-te si foloseste un creion de sprancenewinking
Bafta! fundita?

| SaschaM a răspuns:

Nu iti tatua sprancenele decat daca ai posibilitatea sa ajungi in Moscova, la aceasta artista - https://www.facebook.com/......2874859996
Aici e albumul ei cu sprancene tatuate, e absolut geniala tipa - https://www.facebook.com/......media/set/
Sau poti sa-i dai un mesaj sa o intrebi pe cine iti recomanda din Romania. Nu te lasa pe mana altcuiva, vorbesc serios. Sprancenele sunt o parte foarte importanta a fizionomiei, te pot urati sau infrumuseta;) Nu te zgarci la pret. Tatuajul semipermanent se duce dupa 2-3 ani dar nu complet.

| UndergroundFolklore a răspuns:

Sprancenele tatuate arata oribil.Pur si simplu oribil.

| Copiliţă a răspuns:

- E un tatauj, permananet in cocnluzie. Daca vrei vrea sa le schimbi forma va fi greu si iar dureros. Pe cand cu penseta parca nu doare asa, mie imi place sa ma pensez. Iar cand vrei vrea sa le schimbi forma vei putea :3.

| MariaRamona a răspuns:

Nu prea ma incanta ideea. pentru ca se vad foarte colorate(negrul ala intens sau maro). cauta-ti pe cineva care penseaza bine si peseaza-te. parerea mea. bafa! pup