| Ubitzik a întrebat:

Ce parere aveti despre uleiul de masline aplicat pe par? Are rezultate buna si vizibile?

Răspuns Câştigător
| BRoxana a răspuns:

Da e super bun,poti sa il folosesti ca balsam,sau in combinatie cu alte uleiuri,ideea e sa il aplici unde ai par uscat,pentru ca are proprietati hidratante,daca ai un par cu radacina grasa( adica ti se "unge" parul repede) nu il aplica pe radacina,aplica-l doar pe varfuri,de obicei trebuie lasat sa actioneze cel putin o ora, indiferent ca il folosesti inainte de spalare sau in timpul spalarii (ca balsam), indicat e sa-l ti cat mai mult, eu il foloseam inainte sa ma spal, e cel mai simplu.In al 2lea rand, nu exagera cu uleiul de masline, daca pui mult ulei, ti se va unge nasol de tot. Ajuta si la combaterea matretii, hidratare bla bla.http://eumerit.blogspot.ro/2013/02/uleiul-de-masline-si-parul.html uite un articol fain de care am dat in timp ce-ti raspundeam, gasesti mai multe aici.

6 răspunsuri:
| ninaelenadobrev a răspuns:

Da,are sunt chiar si masti cu ulei de masline dar poate fi pus si normal are multe calitati cauta pe net ce face uleiul de masline din cate stiu hraneste parul si il regenereaza

| GasaiYuno a răspuns:

Eu m-am dat cand eram in clasa a 3 laughing Cand m-am dus la scoala invatatoarea mi-a spus ca m-a lins vitelul pe cap laughing)) Si s-a luat peste 2 zile...dar m-am spalat de vreo 3 ori pe zi O.o

| CorneliaC a răspuns:

Da, uleiul de masline este foartee buuun

| Aaxell a răspuns:

Aplica pe parul uscat, stai cu el 10-15 minute, apoi clateste-te. Rezultate or sa inceapa sa apara. Mult succes.

| Allyyyyy a răspuns:

Da ti-l recomand happy Poti folosi masti si tratamente cu ulei de maslina, sau pur si simplu aplici pe parul ud ulei. dupa cateva astfel de tratamente, chiar vei vedea o schimbare.

| georgetal a răspuns:

Eu mai bine ti-as recomanda uleiul de argan.