| allemyl a întrebat:

Acum o luna m-am pensat, si mi-am luat cam mult atat din mijloc, intre ele, cat si din coada lor.Am asteptat sa imi creasca dar a aparut un eveniment la care nu puteam merge asa, si le-am pensat din nou.Ok, sa zicem ca intr-un final o sa imi creasca la mijloc, dar la coada. deloc.Si inca o problema:am parul saten auriu,iar sprancenele sunt negre,si nu,nu m-am vopsit,si sunt si destul de groase, mi-e frica sa le mai tai putin cu forfecuta.Ce sfaturi aveti, fetelor?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mergi la un salon sa te rezolve asa cum doresti tu, iar dupa aceea treaba ta este sa le intretii.

| isabelmaria a răspuns:

Sfatul meu este sa astepti o saptamana doua sa iti creasca complet.si ca sa iti creasca la loc incearca uleiul de masline(credma si eu am facut aceeasi greseala ca si tine si uleiul de masline m-a salvat)happy
toarna putin ulei de masline intr-un pahar si ia putin ulei pe deget iar apoi intinde-l pe sprancene in special acolo unde parul nu mai creste(in cazul tau mai ales la coada)
Apoi du-te la salon sa iti aranjeze sprancenele asa cum iti place tie.
Si nu iti fa grij si eu am sprancenele negre si groase si parul meu este saten deschis(aproape blond)dar m-am dus la salon si mi le-a rezolvat
Sper ca te-am ajutatwinking

| allemyl explică (pentru isabelmaria):

Multumesc mult, auzisem si eu de ulei de ricin ceva, dar. nu prea merge, sau cel putin la mine, ori...rezultatele apar tarziu.O sa incerc si cel de masline si sa vedem.Si tie la salon cu ti le-a "rezolvat"? Doar forma sau le-a si vopsit? ツ

| isabelmaria a răspuns (pentru allemyl):

Nu mie mia rezolvat doar forma.nu este necesar sa le vopsesti doar daca tu chiar vrei sa ti le vopseasca.

| isabelmaria a răspuns:

A si am uitat sa spun de ce uleiul de masline? deoarece a fost dovedit stiintific ca uleiul de masline stimuleaza cresterea parului

| toofabforyou a răspuns:

Du-te la salon.Cosmeticiana iti va rezolva problema in modul in care ea crede ca este bine, normal, cu acordul tau.nu tuturor le sta bine cu sprancenele vopsite, dar ea va stabili acest lucru in cazul tau deoarece are experienta.Deci nu iti fa griji deoarece cand vei iesi din salon vei fi ca noua happy