| membrugirl2010 a întrebat:

Ce parere aveti despre unghiile false? Merita?

10 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună! Eu una am o părere destul de proastă despre unghiile false. Nu cred că merită. Nu sunt neapărat urâte, dar sunt puţin cam exagerate. Unghiile false nu sunt decât o ultimă soluţie pentru cele care au unghiile foarte moi şi nu şi le pot lăsa în niciun mod să crească. Dacă ai unghii sănătoase mai bine îngrijeşteţi-le puţin mai mult şi uită unghiile false, care îţi vor subţia unghiile şi le vor face mai urâte. Pe lângă asta...mai şi costă. Unghiile naturale sunt gratis, bine... tot ai nevoie de o unghieră şi de o pilă, dar doar atât. happy
Eu una nu mi-am pus şi nici nu îmi voi pune nici odată unghii false. Ale mele arată binişor.
Sper să ai unghii frumoase!

| Andreea50 a răspuns:

Nu merita. La fel ca si extensiile de par, genele false si alte lucruri inrudite cu ele. Purtandu-le, la randul tau vei parea "falsa".

| elleme a răspuns:

Eu sincer nu am o parere prea buna despre ele. Cu toate ca unele au un pret mic si sunt frumoase dupa ce aplici gelul acela ca sa se fixeze bine cand le dai jos iti raman urme de la el. Si daca le lipesti bine foarte bine e posibil sa iti smulgi si putin din unghie. Mai bine astepti sa iti cresca unghiile, mananci sanatos, iti ingrijesti unghiile mereu si le protejezi cu un lac de unghii. Unghiile false cu toate ca au modele sofisticate nu prea pot fi folosite de prea multe ori. Unghiile naturale poti sa le ti o vesnicie daca le ingrijesti dar cele false se pot rupe. Deci nu merita deloc!
Funda?

| anonim_2270 a răspuns:

Mi.e imi plac ff mult. DA merita :X

| Missy a răspuns:

Nu

| Riry a răspuns:

Nu am o parere foarte buna sunt extravagante, urate, parca de vrajitoare pe cand cele naturale sunt mult mai simple. Daca vrei unghii mari ai uitea sa iti cumperi un tratament pentru crestere si intarire in special de cuticule eu am folosit si sunt ff bune.

| PokemonPew a răspuns:

Cateodata merita daca vrei sa te duci in oras ca sa vada toti oamenii happy

| PokemonPew a răspuns:

Cateodata merita daca vrei sa te duci in oras ca sa vada toti oamenii big grin

| PokemonPew a răspuns:

Cateodata merita daca vrei sa te duci in oras ca sa vada toti oamenii :d

| Gmsonicxxp a răspuns:

Salut!
Nu stiu daca ar merita uneori este fain sa le porti da, dar uneori este frumos doar sa fi tu insusi.
Noroc!happy