| lyTTTT a întrebat:

Ce parere aveti despre Zineryt pentru cosuri? :d

7 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Destul de eficient la inceput (in special pentru pustule)
Rezistenta bacteriana se instaleaza rapid (cca 3-5 saptamani) si trebuie inlocuit cu un alt produs antiacneic
Ineficient in acneea severa.

| GaBBiii a răspuns:

Buna!
Costa 50 RON si nu face nimic...straight face.Mai bine ai folosi metodele "babesti" care sunt cele mai eficiente.
Cele mai bune tratamente impotriva cosurilor si punctelor negre sunt mastile!
Masca cu ou : il spargi si separi albusul de galbenus. Albusul intr-o cana/castronel, galbenusul in alta. Prima oara te dai cu albus(eu folosesc pensula pentru vopsit), stai cam 15 min si te clatesti. Apoi te dai cu galbenus si tot cam la fel stai. O sa ai o piele fiiina.

Dupa poti folosi o lotiune tonica cu aspirina. Iei aspirina o pisezi(pana sa fie pulbere) si apoi pui jumatate de cantitate apa, jumatate otet. Adica: daca tu vrei 500 de ml de lotiune tonica, pui 250 ml de apa, 250 de otet. Sper ca ai prins ideea. Cu toate astea, trebuie sa clatesti cu apa calduta.

-mai poti folosi masca cu apirina :iei cateva pastile, pui vreo 10 ml de apa(pentru a se dizolva) si pui iaurt/miere (cat crezi tu ca iti trebuie pentru o masca

-altceva pentru cosuri si puncte negre ar fi scrubul cu malai

-sau,alt scrub : tai o felie de rosie(incearca sa nu fie foarte coapta) si o dai prin zahar pudra,apoi te dai pe fata,e super:X

-altceva,albusul unui ou il amesteci cu musli si ti`l pui pe zonele cu puncte negre(nas, barbie sau frunte, depinde unde ai)

- Si ceva ce o sa te mire ...Iei o discheta de vata si o inmoi in...sampanie! Asta e cea mai buna lotiune/masca/sau cum vrei sa o numesti. Iti lasa un ten superb.

Pa, pa.

| EvangelineLovin a răspuns:

Are efect putin la inceput, dar dupa ce il folosesti regulat nu o sa faca prea multe, adica mai nimic. Si usuca si pielea.

| AlexandraSmiley a răspuns:

Iti usuca pielea, dar si cosurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bun, da rezultate. Dar pentru rezultate mai vizibile eu recomand Ivatherm Akne-Syt, cosurile se duc dupa 3 zile de la utilizarea ei. ( costa 45 lei da face ).

| Camiiimm a răspuns:

Zineryt pentru mine a fost bun, chiar daca mi-a uscat fata...m-a scapat si de cosuri si acum doar in anumite perioade pe luna imi mai apare un cos 2 si alea dispar repede. E bine daca folosesti Zineryt sa folosesti si o crema hidratanta.

| Hoody a răspuns:

Foarte proasta...Incearca sa te speli in fiecare dimineata cu apa rece pe fata si sa folosesti prosoapele de unica folosinta...