| d_9428 a întrebat:

Ce parere aveti despre zynerit? Oare merita folosit? A incercat cineva?
Ce efecte are si cam cat costa?
Multumesc mult!

11 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Mie mi-a fost recomandat de dermatolog pentru ca aveam probleme destul de urate cu cosurile, a fost foarte bun, iar rezultatele se vad foarte repede. Merita banii, si cred ca e in jur de 30 ron, sau chiar mai putin. happy

| LauraSpataru a răspuns:

Zineryt nu trebuie folosit daca esti hipersensibila la eritromicina (sau alte antibiotice din acelasi grup), zinc sau alte ingrediente ale Zineryt. In cazul in care esti hipersensibila la unul dintre ingrediente, trebuie sa avertizezi medicul.

| adika a răspuns:

E f bun, eu am folosit, intr-adevar usuca, dar nu f mult.

| Katespunemadroghezcuorbit a răspuns:

Eu folosesc Zynerit si este extrem de bun! Efectele sunt vizibile la 2 zile de la folosire. Costa in jur de 30-40 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-am folosit acum aprox 1 an, si alea cateva cosulete mi-au disparut. Cat despre efecte: iti usuca tenul. Trebuie sa dai si cu o crema hidratanta si sa te speli bine de tot pe fata inainte sa-l aplici. Apoi, dupa ce l-ai folosit o saptamna sau 2, incepe sa ti se deacojeaza locul cu acnee.(nu este grav si nici nu se observa decat de aproape). Merita folosit!
Costa in jur de 30 lei, dar daca te duci la medicul de familie, ti-l va pune pe reteta si il vei lua gratuitwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! eu l-am folosit, merita daca il folosesti regulat si la timp. Daca l-ai cumparat si incepi s-al folosesti atunci folosetse-l regulat seara si dimineata, dar inainte de al aplica curata bine fata. Ai grija sa nu uiti sa-l aplici caci odata ce l-ai desfacut el expira intr-o luna, deci dupa aceea nu are efect. Succese

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. poate se usuca, dar o sa vezi daca are efect chiar dupa prima saptamana, merita sa risti, oricum cred ca ai folosit destule produse care au avut doar reactii adverse, nu cred ca o sa-ti afecteze piela, o sa ai grija sa ti-o refaci cu citeva masti, si-o crema buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Ma numes Andreea. Si eu am cosuri, dar nu foarte multe. Avand in vedere ca am 14 ani si ca ele mi-au aparut cam de la 10-11 ani deja acneea incepe sa treaca. Dar nu a trecut de tot. Inainte aveam probleme mari cu, cosurile pe frunte. Acum pe frunte am cosuri f. mici dar am mai multe in obraji. Si ma enerveaza. Eu nu pot sa las un cos asa in voia lui. Trebuie sa-i fac ceva. Si mereu reusesc ca dintr-un cos mic sa-mi fac o buba mare pe fata. Si bineinteles ca imi raman semne. M-am uitat pe un catalog de la Avon si m-am hotarat sa-mi iau 2 creme. Una pentru pete pentru ca am semnele alea si una pentru puncte nerge pentru ca am si d'alea. Am cautat aseara pe Internet sa vad daca are la farmacia DONA Zynerit. Si il are. Costa 3, 25 lei. Si pe mine ma interesa comentariile voastre. Pt. ca m-am uitat pe Intenet la alte creme si am vazut ca toate cremele au reclamele lor, dar ma interesa comentariile oamenilor care au folosit crema. Acum m-am convins. Azi ma duc sa mi-o cumpar. Stiu exact ce trebuie sa fac. Nu stiu de ce nu mi-au trecut cosurile pentru. ca mereu m-am spalat pe fata cu sapun, si nu orice sapun, mereu cu sapun DOVE. Dar...cine site. Mi-am dat cu creme. Am mai avut o crema buna Eritroacnol. Mi-am luat-o dar n-am avut rezultate. Dar aia are si un sapun Eritroacnol. Si trebuie sa iei si crema si sapunul ca sa ai rezultate. Eu atunci am luat decat crema si probabil de aia. Dar la multi am auzit ca e buna. Crema costa 6 lei eu atat am dat pe ea. Si sapunul parca 8 lei sau mai putin. Si ti-am zis mereu mi-am dat cu creme. Daca nu am avut creme mi-am dat cu spirt si degeaba. Acum am de la Oriflame o masca de fata. mi-am dar de 2 ori. Dar... sa vedem azi cand mi-oi cumpara crema Zynerit.

Aminteste-ti:
Inainte sa folosesti orice crema spala-te bine bine pe fata cu sapun, si cu orice crema pentru cosuri, sa nu iti dai pe toata fata pentru ca exista riscul sa-ti arda fata. Da-ti DOAR pe cosuri.
Succes! Pa-pa!

| Nymphobic a răspuns:

Este foarte bun, l-am folosit timp de 2 luni si nu am mai avut probleme cu cosurile. Primele rezultate s-au vazut chiar foarte repede, dupa prima saptamana de folosire. Pretul nu este mare (in jur de 25 lei), dar merita toti banii. Daca ti-l prescrie un medic dermatolog il iei pe gratis.

Bafta.

| Anca1503 a răspuns:

In momentul de fata e vreo 34 delei la farmacie... e bun daca ai cosuri pe spate... daca ai piele sensibila pe fata usuca prea tare in rest. e bun Sanatate!

| georgik21 a răspuns:

E pana in 20 de ronhappy, dar nu ti'l recomand, are efecte adverse. L'au incercat mai multe colege de ale mele, la unele a functionat, dar altora le au aparut si mai multe cosuri si+ca pielea se usuca foarte tare