| yynuta a întrebat:

Ce pasta de dinti imi puteti recomanda pentru albirea dintilor? Multumesc

Răspuns Câştigător
| MayhemChimera a răspuns:

Hei.Si eu aveam acesta problema cu dintii mei acum ceva timp.Nu ii consideram atat de albi, pana intr-o zi cand am vazut la televizor un medic stomatolog care spune ca un periaj dentar nu trebuie sa tina mai putin de 3 minute.De aprox. o luna jumatate ma spal de 3 ori pe zi cate 4 minute si pot spune ca am dintii cu mult mai albi decat inainte.Consider ca 12 minute folosite pentru ingrijirea dintilor tai nu este un timp pierdut.Eu ca pasta de dinti folosesc Colgate, dar nu din aceea de albire ci normala.Incearca si tu metoda asta si vezi daca iti iese. Sper ca te-am ajutat big grin

4 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

Cu pasta de dinti nu se albesc dintii, ce vezi la televizor e doar marketing. Pt albire foloseste bicarbonat de sodiu alimentar, coaja de banana, mananca 2-3 mere pe zi sau foloseste carbune medicinal.

| NH4OH a răspuns:

Eu folosesc Lacalut white & repair și mă mulțumește mai mult decât Colgate ( nu are atât de multe chimicale, coloranți și gustul diferă, e mult mai ok ).
Pentru o albire chiar vizibilă îți recomand să te speli pe dinți cu bicarbonat de sodiu amestecat cu apă o dată la cât timp vrei tu.
Baftă! happy

| lovecats123 a răspuns:

Nu o sa iti albesti dintii niciodata cu pasta. Hai sa-ti zic un secret. Foloseşte bicarbonat de sodiu.sau carbune medicinal. Crede-ma chiar dau rezultate imediate.

| Anonima1952 a răspuns:

Eu ma spal de 3 ori pe zi cu Sensodyne si am dintii albi.