| happyendings a întrebat:

Ce pot face ca intepaturile de tantari si purici sa dispara mai repede si sa nu ma mai scarpin?

Răspuns Câştigător
| dianaandra1467 a răspuns:

Si eu supafar de asta, si eu ma dau cu crema: Orange sau cu orice crema ai, si asa.nu te e mai scarpina, dar cand pui crema, nu te mai scarpina pentru ca se ia crema si tot te scarpina.Ori:Te dai cu spirt.Si il lasi sa se usuce.Si asa nu te mai scarpina. Funda? sad

7 răspunsuri:
| Emmeii a răspuns:

Bună.

De obicei când mă pişcă ceva şi mă scarpin, pun spirt sau un spray ceva ca să usuce.

O zi bună!

| devine a răspuns:

Ia un Claritine (Antialergic), nu face rau cu nimic daca il iei si eventual evzi ca e un spray la Autan special de dat pe intepaturi, sa nu te mai manance sis a nu se mai umfle; tot pe baza de sustanta antialergica e

| criisz a răspuns:

Eu merg pe ideea mai bine previ decat sa tratezi, asa ca. iti recomand produsele din gama Autan, pentru ca insectele sa nu mai "traga" la tine. Daca totusi trebuie sa "tratezi", pe mine cand ma musca un tantar ma dau cu spirt si nu mai simt tongue
Sper ca ti-am fost de folos.

| biutzaGiRl a răspuns:

Atunci cand ma pisca un tantar si ma scarpin bag mana sau ce ma mananca in apa rece si imi trece, sau imi tamponez locul cu bitter suedez

| BlaBlaa a răspuns:

Otetul ajuta happy cel putin pe mine m-a ajutat

| 12CrazyGirl21 a răspuns:

Hellotongue Pai eu folosec un spray care se usuca repede pe pliele. E foarte tare... daca te intereseaza scriemi la intrbarea ta ca sati zic cu se numeste

| MarinaInna_7737 a răspuns:

Cea mai buna este mixtura mentolatawinking