| lovet1coolgirl a întrebat:

Sunt alergica la tantari( daca ma musca unul sunt plina de blande rosii) eu, fiind foarte desteapta, imi scarpin muscaturile de tantar blandele si mi se fac bube. Cum pot sa ma vindec de ele? adica imi puteti recomanda o crema sa-mi dispara cat mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit ca exista la farmacie o crema speciala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le poti vindeca cu nimic dar poti sa nu le mai scarpini. La farmacie se gaseste o solutie "mixtura mentolata". Te dai cu ea cat de des poti si nu te mai mananca. In plus daca tot ai problema aceasta cred ca ar trebui sa intervii preventiv neaparat. Exista spray-uri pe care le pulverizezi pe piele astfel incat tantarii nu se mai apropie de tine si implicit nu te mai ciupesc. Succes!

| Dienuta2450 a răspuns:

De exemplu mie cand imi apar bubite sau m-a muscat ceva eu ma dau cu hidrocortizon.Asta e parerea mea.mie dupa imi trece mi se usuca.